Maling og patinering

Om maling, patinering, dekaler og andre dekorative elementer.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Airbrush problemer 4 Lør 21/3/2009 - 17:56
af Lars Skjærlund
Wed 3/6/2009 - 9:39
af Techek
Maling af Köf 6 Tue 7/4/2009 - 20:40
af Lebra
Mon 1/6/2009 - 21:58
af martindahl
Omlitrering af lok 11 Mon 3/11/2008 - 7:30
af Møtrik
Fri 29/5/2009 - 10:55
af martindahl
Roco , Fleischmann og Rust-maling på skinner ?? 6 Fri 26/12/2008 - 10:17
af ThomasT73
Mon 11/5/2009 - 18:29
af ThomasT73
Mangler billede eller tegning af Posthorn 9 Wed 8/4/2009 - 17:57
af JanP
Thu 7/5/2009 - 23:01
af Erik 1:87
Maling på spartelmasse 3 Lør 18/4/2009 - 11:57
af petar
Søn 19/4/2009 - 21:43
af petar
Ældre DLG vogn fra Heljan 5 Søn 29/3/2009 - 17:52
af Togthom
Mon 6/4/2009 - 16:57
af Togthom
Farver på frichs firkant 0 Lør 14/3/2009 - 18:49
af gm freak
n/a
Farvekode på Heljan MX-plove 3 Mon 9/3/2009 - 7:02
af ervar
Tue 10/3/2009 - 10:21
af Horsecreek
Aribrush/patinering 13 Søn 13/7/2008 - 19:42
af Busk
Mon 9/3/2009 - 19:45
af JGJ67
Patinering af Märklin K skinner 3 Wed 25/2/2009 - 19:19
af bygger01
Thu 26/2/2009 - 17:06
af killerp
graffiti... 6 Lør 7/2/2009 - 19:35
af svinehunden
Søn 8/2/2009 - 12:00
af pejft
Patineringskursus, 24.-25. februar 0 Mon 2/2/2009 - 18:28
af Techek
n/a
Patinering af hus 39 Lør 23/8/2008 - 10:29
af merete_np
Fri 2/1/2009 - 11:23
af svinehunden
Farvekort 0 Søn 21/12/2008 - 17:17
af merete_np
n/a
Håndlister 7 Thu 24/7/2008 - 13:19
af jkp4100
Lør 26/7/2008 - 9:50
af jkp4100
Airbrush - De første skridt 22 Lør 29/3/2008 - 23:41
af Voller
Fri 4/7/2008 - 15:18
af henho
Jeg søger en lidt "speciel" Airbrush 0 Wed 2/7/2008 - 0:22
af Gozto
n/a
Køb af airbrush 5 Søn 16/3/2008 - 16:48
af Voller
Lør 17/5/2008 - 22:09
af Techek
Valg af akrylmaling til airbrushing 0 Wed 9/4/2008 - 11:46
af Techek
n/a
Ballast: Aqua Deco Sand 5 Tue 8/4/2008 - 19:30
af hxmiesa
Wed 9/4/2008 - 8:15
af hxmiesa
Første forsøg med tør-patinering 7 Thu 27/3/2008 - 14:38
af Mikael
Fri 28/3/2008 - 18:04
af Mikael
Vand- eller terpentinbaseret - Religion ? 8 Tue 26/2/2008 - 22:23
af henho
Søn 9/3/2008 - 8:05
af pamm
Forberedelse og afslutning 3 Søn 2/3/2008 - 0:22
af KnudBe
Søn 2/3/2008 - 20:20
af Ellef