Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Sporskifte drev til Märklin C skinner. 6 Wed 8/8/2018 - 17:56
af Torben Valeur
Thu 9/8/2018 - 10:20
af Torben Valeur
Ophæng til ledninger 20 Wed 19/9/2018 - 15:24
af roco
Mon 24/9/2018 - 15:12
af Godsbanen
Mistet stik til Esu servodekoder v2.0 2 Lør 22/9/2018 - 23:51
af DCC
Søn 23/9/2018 - 13:14
af Lars Skjærlund
Elektromagnetiske koblingskroge. 8 Thu 4/10/2018 - 22:58
af Henrik227
Wed 10/10/2018 - 19:15
af Henrik227
Trykknap 3 Thu 11/10/2018 - 14:54
af Busk
Fri 12/10/2018 - 8:54
af Busk
Angående sporskifte/signaler 4 Mon 15/10/2018 - 18:27
af Lynggaard
Tue 16/10/2018 - 9:50
af esben2009
Opsætning på dansk 2 Søn 21/10/2018 - 17:19
af Jens Nielsen
Søn 21/10/2018 - 20:33
af sputnik 110
Lys i MCKs Bn-vogne 2 Søn 28/10/2018 - 22:02
af jkp4100
Mon 29/10/2018 - 19:52
af jkp4100
Tilbagemelding fra MTB Mp1 drev 5 Søn 2/12/2018 - 15:59
af ladvogn
Mon 3/12/2018 - 14:54
af DanskBjergbane
Digikeijs 4018 problemer 10 Lør 5/1/2019 - 1:24
af Perss
Thu 10/1/2019 - 10:10
af DanskBjergbane
Arduino + Servo til sporskifte 19 Mon 7/1/2019 - 18:07
af Hr.Rassmussen
Wed 9/1/2019 - 13:46
af TogSvendsen
vejoverskæring automatik 3 Mon 21/1/2019 - 12:11
af merklin
Mon 21/1/2019 - 21:21
af Lars Skjærlund
Hvordan man laver sine DC hjul om til AC hjul 3 Mon 21/1/2019 - 23:39
af Robse
Tue 22/1/2019 - 9:29
af gejo
Märklin digital decoder 60982 1 Wed 23/1/2019 - 10:26
af Kurt P
Wed 23/1/2019 - 11:04
af peterw
K skinne sproskifter, strømforbrug? 6 Fri 1/2/2019 - 1:14
af Robse
Fri 1/2/2019 - 18:07
af AE800
lenz bremsemodul bm2 0 Fri 1/2/2019 - 20:53
af Jens Nielsen
n/a
Røggenerator Märklin 3048 ældre model 3 Søn 3/2/2019 - 12:47
af Kurt P
Lør 2/3/2019 - 19:14
af Kresten
Hastighedsmåling 4 Søn 3/2/2019 - 17:03
af ush
Tue 5/2/2019 - 9:23
af DanskBjergbane
Sporskifte 1 Fri 15/2/2019 - 10:30
af Løffe
Fri 15/2/2019 - 21:10
af job
Drejeskive 7286 driller 4 Tue 19/2/2019 - 23:36
af Robse
Lør 31/8/2019 - 17:59
af Bertel
Konvertering af BRAWA KØF fra AC til DC? 4 Fri 1/3/2019 - 21:12
af ct
Lør 2/3/2019 - 16:06
af peterw
Hjemmebygget power pack 22 Lør 2/3/2019 - 21:18
af Henrik227
Thu 7/3/2019 - 21:04
af Henrik227
Lys i vogne 4 Lør 9/3/2019 - 12:37
af Mortenmp
Wed 20/3/2019 - 11:43
af peterw
Bremse modul 9 Tue 26/3/2019 - 21:22
af Kurt P
Tue 14/5/2019 - 18:05
af gejo
ECos 50000 1 Mon 29/4/2019 - 11:27
af flemming 0704
Mon 29/4/2019 - 13:47
af DanskBjergbane