Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Bomme 1 Mon 14/2/2011 - 15:23
af RhB644
Mon 14/2/2011 - 15:41
af Kok
hvordan bygge man en remise? 13 Tue 8/2/2011 - 18:46
af pete
Thu 10/2/2011 - 23:20
af pete
Byg et Motorskib 1:87 med ca. 15 stk. karton. 22 Mon 1/11/2010 - 3:53
af kildemoes
Tue 8/2/2011 - 0:44
af kildemoes
3D print 26 Fri 23/4/2010 - 15:39
af Triangel
Mon 7/2/2011 - 18:07
af Triangel
Gulvlæggerens bane 26 Søn 16/1/2011 - 19:57
af Knud den II
Mon 7/2/2011 - 9:18
af Knud den II
Selvbyg af menneske figurer 10 Søn 14/11/2010 - 0:03
af Nomisdk
Fri 4/2/2011 - 23:23
af pete
Sportavle 6 Søn 23/1/2011 - 17:00
af miken
Thu 3/2/2011 - 23:28
af miken
Baureihe E 94 (krokodille) 15 Søn 2/5/2010 - 21:35
af modelbyggeren
Thu 3/2/2011 - 15:13
af bl
Hobbytrade ME 1 Søn 30/1/2011 - 20:01
af ventrikel
Søn 30/1/2011 - 21:20
af pejft
Byg din egen drejeskive 2 Lør 1/1/2011 - 22:33
af JD
Lør 22/1/2011 - 19:57
af JD
Stjernehjul 12,5 mm til epoke I/II modeller - findes det? 11 Tue 18/1/2011 - 12:50
af MB
Wed 19/1/2011 - 21:51
af MB
Hobbytrade´s farver 13 Mon 14/6/2010 - 11:33
af kifa
Tue 11/1/2011 - 10:57
af Svend
Schweizer Lichtwechsel - Schweizisk lygteføring 1 Fri 7/1/2011 - 23:13
af Kresten
Lør 8/1/2011 - 0:53
af frede2300
Titan kran fra Model-Byg 39 Mon 27/12/2010 - 21:08
af martindahl
Thu 6/1/2011 - 22:45
af kylle
løsningen på et stort problem 8 Tue 4/1/2011 - 0:20
af Gert Frikke
Tue 4/1/2011 - 10:47
af 00
Jeg har en drøm: - Om en Bu 11 Wed 29/12/2010 - 23:16
af Kim Larsen
Mon 3/1/2011 - 0:42
af Svend
8-tals helix - gisp! 0 Lør 1/1/2011 - 22:45
af JD
n/a
Lyd i Br 189 Piko 1 Lør 1/1/2011 - 17:48
af kifa
Lør 1/1/2011 - 19:19
af moppe
Roco kran 7 Lør 25/12/2010 - 21:37
af Kaalby
Mon 27/12/2010 - 14:12
af Kaalby
Lollandsbanen M14 0 Fri 17/12/2010 - 12:08
af ventrikel
n/a
Hjælp til opbygning af baneanlæg. 19 Fri 11/6/2010 - 13:40
af Knud den II
Wed 8/12/2010 - 22:44
af djee
Ombygning/bygning af NKJ1 og NKJ 2 1 Wed 8/12/2010 - 3:21
af alshock
Wed 8/12/2010 - 22:02
af D 804
Marklin MY ombyggning fra analog til digital med lyd 50 Thu 14/5/2009 - 16:50
af Sebastian Leo F...
Mon 6/12/2010 - 20:38
af Lars
Märklin 3309 Telex 3 Tue 16/11/2010 - 11:43
af volvo
Søn 5/12/2010 - 13:28
af Kresten
LJ M33 7 Fri 9/7/2010 - 9:06
af Hippie02
Lør 4/12/2010 - 23:47
af Svend