Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Lille modstand og watt spørgsmål 3 Fri 12/8/2011 - 21:43
af Bibihest
Lør 13/8/2011 - 9:00
af Bibihest
tilbagemelding spor z sporskifter.. 0 Søn 14/8/2011 - 8:32
af tøf tøf
n/a
Sportavle layout 21 Mon 15/8/2011 - 7:48
af Baungaard
Thu 25/8/2011 - 14:27
af Triangel
Roco maus vil kun være slave, hvorfor? Emne flyttet
Videresending af signal fra fjernbetjening 4 Lør 3/9/2011 - 9:47
af jkp4100
Søn 4/9/2011 - 16:35
af jkp4100
selvbyg af kabel fra pc til digitalforstærker? 1 Søn 4/9/2011 - 7:24
af tøf tøf
Søn 4/9/2011 - 11:21
af Triangel
Infrarød tilbagemelding 12 Mon 5/9/2011 - 12:42
af Baungaard
Lør 10/9/2011 - 15:00
af Baungaard
koble 2 decoder sammen 2 Fri 9/9/2011 - 13:39
af diablomandk
Fri 9/9/2011 - 15:51
af diablomandk
Strøm til banen 4 Søn 11/9/2011 - 14:54
af femøl
Mon 12/9/2011 - 9:08
af Jørnet
Peco englænder polarisering 1 Søn 11/9/2011 - 19:16
af MY1104
Søn 11/9/2011 - 19:48
af boholm
3/2 skinnedrift 7 Fri 23/9/2011 - 17:26
af OLIVERHC12
Fri 23/9/2011 - 18:54
af OLIVERHC12
Prototype for funktionsdekodere 3 Thu 29/9/2011 - 13:59
af Harley
Wed 5/10/2011 - 21:03
af Harley
LØST: Begynderspørgsmål til køreledning 0 Lør 8/10/2011 - 0:47
af MichaelF
n/a
Tilslutning af Märklin overskæring 7054 2 Søn 9/10/2011 - 9:21
af perskive
Fri 14/10/2011 - 18:53
af perskive
Begynder hjælp til Faller CarSystem eller andre "bilsystemer". 2 Søn 9/10/2011 - 15:06
af Newtrain
Tue 11/10/2011 - 17:38
af SørenG
Vendesløjfemodul - spørgsmål. 23 Søn 9/10/2011 - 21:46
af Olsen
Søn 16/9/2012 - 11:39
af Traxx
To tog på en A-til-B bane… 7 Mon 10/10/2011 - 9:40
af Lincoln
Tue 11/10/2011 - 10:07
af bqg
Styring til skydebro 4 Tue 18/10/2011 - 15:49
af Newtrain
Thu 20/10/2011 - 13:04
af Newtrain
Ét tråds "stiv" ledning ? 25 Tue 18/10/2011 - 20:39
af TBS
Mon 24/10/2011 - 13:21
af TBS
Basis forståelse af krydssporskiftedrev? 8 Wed 19/10/2011 - 10:03
af Baungaard
Thu 20/10/2011 - 17:48
af h087
penduldrift 2 Mon 24/10/2011 - 18:54
af raunholdt
Thu 27/10/2011 - 16:42
af raunholdt
Lys på banen - begynder... 10 Tue 1/11/2011 - 14:29
af Thrane
Wed 2/11/2011 - 19:01
af Thrane
Digital drift og kondensator i rulleden materiel 1 Fri 4/11/2011 - 16:04
af f1freakdk
Fri 4/11/2011 - 17:10
af gejo
Märklin 7292M 6 Tue 8/11/2011 - 12:52
af rytter
Thu 10/11/2011 - 17:07
af rytter
CS2 Märklin 3 Wed 9/11/2011 - 21:07
af keld
Thu 10/11/2011 - 20:53
af keld