Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Dobbelt Taigatrommel 3 Tue 6/9/2011 - 16:58
af mss
Tue 6/9/2011 - 21:34
af mss
Roco MZ 1414 2 Wed 7/9/2011 - 9:15
af femøl
Thu 8/9/2011 - 15:58
af femøl
ommaling af ice tog 1 Lør 10/9/2011 - 19:22
af OLIVERHC12
Søn 11/9/2011 - 7:48
af trn85
Lyddekoder i Hobbytrades ME 2 Thu 15/9/2011 - 21:06
af Lensboel
Fri 16/9/2011 - 16:01
af Lensboel
Baureihe E 94 (krokodille) Færdigbygget !! 12 Mon 1/8/2011 - 23:37
af modelbyggeren
Fri 16/9/2011 - 21:03
af modelbyggeren
MH 301 3 Fri 23/9/2011 - 12:57
af Triangel
Søn 25/9/2011 - 14:07
af diablomandk
Koblinger 1 Søn 2/10/2011 - 8:09
af OLIVERHC12
Søn 2/10/2011 - 9:29
af jhcn
Signal i N-skalan 7 Tue 27/9/2011 - 20:24
af Bo
Søn 23/10/2011 - 14:10
af Bo
Lima B vogne, til flotte Bc/t vogne 20 Thu 20/10/2011 - 9:47
af HNE3003
Mon 24/10/2011 - 12:08
af HNE3003
Reservedele til lokomotiver 3 Mon 31/10/2011 - 10:08
af Thrane
Mon 31/10/2011 - 14:36
af Newtrain
MO byggesæt fra Togdillen 9 Lør 14/3/2009 - 15:05
af Kresten
Thu 3/11/2011 - 22:30
af Amagerkaner
Toglængder 8 Wed 2/11/2011 - 1:41
af Defess
Mon 7/11/2011 - 15:22
af HNE3003
lys i märklin 89 388 2 Søn 13/11/2011 - 13:46
af pete
Mon 14/11/2011 - 0:06
af pete
Henchel DH440 - MH 2 Søn 30/10/2011 - 18:50
af Triangel
Mon 14/11/2011 - 1:08
af Triangel
Jeg er helt Grøn 49 Mon 19/9/2011 - 8:36
af Ikraos
Lør 19/11/2011 - 15:40
af Togmanden
DSB Litra Dm 005 14 Wed 2/11/2011 - 10:21
af HNE3003
Wed 23/11/2011 - 8:38
af HNE3003
Klap-bro 12 Mon 18/4/2011 - 16:54
af Marklin4me
Søn 27/11/2011 - 14:01
af Marklin4me
Støbeforme til murværk 4 Mon 14/11/2011 - 10:07
af Thrane
Mon 28/11/2011 - 14:11
af Thrane
Tunnelvægge, hvordan? 7 Mon 28/11/2011 - 10:55
af Thrane
Mon 28/11/2011 - 22:50
af bqg
Hjemmebygget vitrineskab. 2 Lør 3/12/2011 - 16:14
af Olsen
Lør 3/12/2011 - 21:29
af Tommy Ø
Kan man digitalisere en Brawa køf? 5 Mon 12/12/2011 - 10:54
af albo
Tue 13/12/2011 - 9:47
af albo
Opsætning af Märklin mSD 60946 lyddekoder 3 Lør 19/11/2011 - 13:17
af Togmanden
Mon 26/12/2011 - 20:43
af gejo
Lys i Heljan C.. vogne 2 Tue 27/12/2011 - 12:28
af Alex
Wed 28/12/2011 - 10:53
af Alex
SØGES - Tankvogn med 2 luger - 2 akslet 0 Thu 29/12/2011 - 21:11
af ventrikel
n/a
HJÆLP Ombygning af c sporskift til sporskift med servo motor hvordan 1 Tue 3/1/2012 - 17:11
af tmjbk
Tue 3/1/2012 - 19:11
af DennisTR