Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
tidsrelæg 6 Mon 9/5/2011 - 17:12
af miken
Tue 10/5/2011 - 8:13
af moppe
Vagnsbygge ifrån en byggsats 63 Lør 24/4/2010 - 10:16
af Bo
Wed 11/5/2011 - 21:48
af Bo
print ??? 1 Thu 12/5/2011 - 18:07
af miken
Thu 12/5/2011 - 20:47
af Leonard
Hvordan laver man en "jig" til gaslodning? 2 Søn 22/5/2011 - 14:39
af JD
Søn 22/5/2011 - 15:50
af Triangel
.... 43 Fri 12/3/2010 - 17:34
af F.Ormstrup
Fri 10/6/2011 - 8:25
af PHA
ombygning af analog marklin my til digital 2 Mon 13/6/2011 - 13:14
af Otto jensen
Mon 13/6/2011 - 15:36
af amigotrain
Samka! 2 Lør 11/6/2011 - 18:06
af F.Ormstrup
Fri 17/6/2011 - 10:52
af kims
Lokalbanen MX 16 3 Søn 19/6/2011 - 21:13
af mm-modeller
Søn 19/6/2011 - 22:33
af mm-modeller
bygning af S1 kongevogn fra 1937 i 1:87 13 Wed 1/6/2011 - 23:23
af Henrik Nielsen
Tue 21/6/2011 - 21:19
af h087
Strukton TMY 6 Tue 21/6/2011 - 10:50
af Gert
Mon 27/6/2011 - 14:11
af Gert
SJS Fe 541 0 Mon 4/7/2011 - 23:44
af r98bfmi
n/a
Keyser P maskine 12 Wed 6/7/2011 - 6:38
af Møtrik
Thu 7/7/2011 - 18:21
af disavelo
Motorisereing af HobbyTrade Franz Jäger vogn 6 Lør 2/7/2011 - 13:19
af pfischer
Fri 8/7/2011 - 13:25
af pfischer
Nibe station 6 Lør 9/7/2011 - 10:24
af Gert Frikke
Søn 10/7/2011 - 0:04
af Gert Frikke
dansk signal 7 Wed 23/3/2011 - 15:38
af miken
Wed 13/7/2011 - 18:33
af miken
SolidWorks 13 Thu 19/8/2010 - 18:44
af JGJ67
Wed 20/7/2011 - 17:14
af JGJ67
Gamle Danske selvbyg vogne Hvorfra???? 4 Tue 26/7/2011 - 13:17
af jimmyoldtimer
Wed 27/7/2011 - 12:53
af jimmyoldtimer
DANSKE JERNBANEFÆRGER: Færgelejer, Kaj +Skibe og Både 9 Thu 18/2/2010 - 4:05
af kildemoes
Thu 28/7/2011 - 8:20
af Litra ME
Søges: Tegning af Bns/Abns i STOR størrelse 1 Fri 29/7/2011 - 13:21
af condor-9
Fri 29/7/2011 - 13:32
af erikolsen1954
Gamla som nya byggen ska komma i dagsljus. 3 Thu 30/6/2011 - 19:57
af Bo
Søn 31/7/2011 - 12:02
af Bo
Ombygning B vogn 24 Fri 4/2/2011 - 16:38
af Litra ME
Fri 5/8/2011 - 7:22
af Litra ME
Signalet "juletræ" 0 Thu 11/8/2011 - 7:08
af peter
n/a
Kupelys i Mo 0 Thu 25/8/2011 - 21:03
af Hansen2010
n/a
Råd søges: Vedr "lak" beskyttelse af dekaler 4 Fri 26/8/2011 - 20:40
af LasseSteen
Mon 29/8/2011 - 11:55
af LasseSteen
Litra nr 22 Lør 3/9/2011 - 20:30
af diablomandk
Mon 5/9/2011 - 19:00
af diablomandk