Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Sporskifte tilbagemelding for AC freaks 4 Mon 19/11/2012 - 16:41
af vectra
Wed 21/11/2012 - 13:32
af vectra
Simple PC stik 18 Wed 21/11/2012 - 13:43
af Lars Skjærlund
Fri 23/11/2012 - 16:04
af Bent_P
s88 shuttletrain. hvad gør jeg galt? 8 Wed 21/11/2012 - 16:45
af NoaMadius
Lør 24/11/2012 - 14:27
af SC
Märklin drejeskive 7286 5 Mon 3/12/2012 - 20:44
af Busk
Thu 13/12/2012 - 15:18
af Busk
Go Jul Skiftespor´ere OG HJÆLP ! 8 Fri 21/12/2012 - 22:14
af stubben
Lør 22/12/2012 - 22:20
af kildemoes
Styring af AC motor 1 Lør 22/12/2012 - 20:05
af Lars Skjærlund
Lør 22/12/2012 - 21:15
af Gert Frikke
Reed kontakter til tilbagemelding 3 Wed 9/1/2013 - 0:20
af angatyr
Thu 10/1/2013 - 22:42
af angatyr
tegninger/monteringsvejledning 1 Wed 20/2/2013 - 19:16
af Himmerlandsbanerne
Wed 20/2/2013 - 19:46
af PTMadsen
8 kontra 21 bens dekoder 4 Fri 22/2/2013 - 18:07
af Himmerlandsbanerne
Lør 23/2/2013 - 18:34
af Himmerlandsbanerne
Mangler "kuffertstik" 3M 905 4 Fri 22/2/2013 - 20:32
af Skott
Mon 25/2/2013 - 17:02
af Harley
bevægelses sensor til alm lampe som "reed-kontakt" på skygge bane gård 3 Søn 24/2/2013 - 15:33
af roskilde charlie
Søn 24/2/2013 - 22:16
af bygger01
Bomanlæg 2 Fri 8/3/2013 - 18:27
af Busk
Søn 1/12/2013 - 9:53
af Litra ME
Sporskifte tavle 8 Mon 11/3/2013 - 20:49
af smølf
Tue 12/3/2013 - 21:16
af smølf
PC oscilloskop 39 Lør 16/3/2013 - 0:57
af Lars Skjærlund
Søn 26/5/2013 - 9:35
af Skott
Farvede pærer 2 Fri 22/3/2013 - 18:17
af dbschenker
Lør 23/3/2013 - 12:11
af Kresten
Viessmann signalsteuerbaustein 5210 7 Lør 23/3/2013 - 11:52
af litra S740
Lør 23/3/2013 - 20:16
af Snuden
DCC Vendesløjfe-moduler kortslutter 3 Fri 29/3/2013 - 10:59
af Elmer
Lør 18/5/2013 - 21:01
af Elmer
Sportavle mv. 16 Wed 10/4/2013 - 21:03
af Nøm
Mon 3/11/2014 - 15:12
af PB
Arduino til at styre et AM signal 2 Wed 10/4/2013 - 21:18
af Horsecreek
Thu 11/4/2013 - 6:32
af Lars Skjærlund
Hjælp med styresystem. 5 Thu 11/4/2013 - 21:26
af BoC
Lør 13/4/2013 - 17:34
af BoC
ModelTorque MLF-20 motorombygningssæt 20 Mon 15/4/2013 - 11:55
af kasix
Fri 3/1/2014 - 14:45
af Bent_P
Intellibox problem 2 Mon 15/4/2013 - 19:59
af disavelo
Søn 21/4/2013 - 20:59
af HNE3003
Hjælp til ledningsrod under banen. 7 Søn 28/4/2013 - 9:47
af kulle2011
Mon 29/4/2013 - 11:53
af Jørnet
BEGYNDER, hjælp til styring af skifte.... 5 Tue 7/5/2013 - 12:53
af hoffmann6200
Wed 8/5/2013 - 15:54
af hoffmann6200
Optokoblere 14 Wed 8/5/2013 - 12:12
af Lars Skjærlund
Mon 13/5/2013 - 17:58
af CBorch