Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Märklin krydsning 24649 7 Lør 17/12/2016 - 13:10
af Efa
Søn 18/12/2016 - 9:34
af Marklin4me
Strømforsyning / adaptere 17 Søn 11/12/2016 - 18:27
af TBS
Wed 14/12/2016 - 14:05
af TBS
Sporoptaget / Elektrolytter 3 Søn 4/12/2016 - 12:29
af Stationsforstanderen
Søn 11/12/2016 - 18:58
af birkla
Husbelysning 9 Mon 5/9/2016 - 11:28
af a62213
Thu 8/12/2016 - 21:44
af HEDO
Fotocelle eller IR 5 Thu 1/12/2016 - 16:24
af tmjbk
Thu 8/12/2016 - 17:22
af tmjbk
Windigipet lokobilleder 6 Søn 4/12/2016 - 20:19
af Orladk53
Tue 6/12/2016 - 20:04
af fjorbak
Relæ og ensretter ? 7 Fri 2/12/2016 - 12:21
af PerOlsen
Mon 5/12/2016 - 0:59
af PerOlsen
Windigipet lokobilleder 0 Søn 4/12/2016 - 20:19
af Orladk53
n/a
Märklin 74491 igen igen.... 2 Thu 24/11/2016 - 10:59
af Stationsforstanderen
Thu 24/11/2016 - 16:08
af fjorbak
Viessmann Multiplexer og gammel blå Märklin trafo 7 Fri 18/11/2016 - 19:30
af LasseSteen
Lør 19/11/2016 - 22:44
af LasseSteen
Boostere og transformatorer 25 Søn 2/10/2016 - 11:49
af Lincoln
Thu 17/11/2016 - 20:22
af Frank F
Afprøvning af gamle skinner 10 Tue 25/10/2016 - 12:46
af Lincoln
Mon 7/11/2016 - 12:18
af HEDO
skinner 2 Mon 31/10/2016 - 14:33
af Jens Nielsen
Mon 31/10/2016 - 16:22
af mr-data
Analog styring af Viessmann signaler 5 Tue 25/10/2016 - 12:57
af LasseSteen
Wed 26/10/2016 - 17:00
af LasseSteen
signaler 0 Lør 15/10/2016 - 16:21
af Jens Nielsen
n/a
signaler 0 Lør 15/10/2016 - 16:12
af Jens Nielsen
n/a
Ny printplade til Heljan MX/MY 8 Lør 20/8/2016 - 12:26
af fjallemark
Mon 12/9/2016 - 10:17
af Kresten
Fjederkontakt 2 Lør 27/8/2016 - 18:30
af jkp4100
Lør 27/8/2016 - 19:08
af jkp4100
Märklin sporskifte drev (74491) og en gammel blå Märklin transformator ? 2 Søn 31/7/2016 - 11:28
af LasseSteen
Mon 1/8/2016 - 22:43
af LasseSteen
Trykknap istedet for vippekontakt 14 Fri 24/6/2016 - 14:45
af a62213
Fri 22/7/2016 - 19:26
af boholm
signaler 1 Thu 21/7/2016 - 10:16
af Jens Nielsen
Thu 21/7/2016 - 14:51
af Gert Frikke
Størrelse / tykkelse på ledninger til Märklin signaler 2 Thu 7/7/2016 - 9:36
af Stationsforstanderen
Thu 7/7/2016 - 12:38
af Stationsforstanderen
Skift mellem pendul/manuel drift 19 Mon 23/5/2016 - 17:20
af BT
Lør 11/6/2016 - 17:44
af jan mx
Servo til sporskiftedrift 16 Søn 29/5/2016 - 10:35
af Skott
Tue 31/5/2016 - 17:29
af Ole Vedel
Windigipet vs Rocrail 4 Thu 12/5/2016 - 15:03
af Jacques123dk
Lør 14/5/2016 - 16:17
af Jacques123dk