Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Nærlys/fjernlys 15 Tue 10/2/2009 - 9:24
af jkp4100
Wed 11/2/2009 - 20:09
af moppe
Cool Analog Kontrol enhed 4 Thu 5/2/2009 - 18:18
af domino
Thu 5/2/2009 - 22:34
af moppe
Drejeskive spor n 16 Mon 5/1/2009 - 15:33
af a62213
Tue 3/2/2009 - 14:22
af a62213
ingen ström ved sporskift 7 Mon 19/1/2009 - 15:32
af humpel
Tue 3/2/2009 - 5:14
af domino
Readkontakter og M-skinner 3 Fri 23/1/2009 - 22:51
af Stationsbetjenten
Lør 24/1/2009 - 10:08
af moppe
Fra 16v til 3v 10 Mon 9/6/2008 - 18:37
af Busk
Wed 14/1/2009 - 11:14
af Busk
Videovogn 23 Tue 20/3/2007 - 19:31
af ksor
Tue 13/1/2009 - 23:09
af bahnfan.net
Tilfæltig blink 27 Wed 29/10/2008 - 21:43
af Fizban
Søn 4/1/2009 - 21:54
af Gert Frikke
Digitalt kør stop tog 11 Thu 1/1/2009 - 23:34
af friluft
Lør 3/1/2009 - 23:51
af moppe
Dæmpe gnist over kontakt 4 Thu 1/1/2009 - 17:41
af ksor
Fri 2/1/2009 - 19:08
af moppe
vognbelysning 17 Tue 30/12/2008 - 12:50
af mylle
Wed 31/12/2008 - 0:50
af moppe
Batteri drift 9 Mon 29/12/2008 - 20:59
af Spiffinator
Tue 30/12/2008 - 11:10
af moppe
strømførende koblinger 5 Lør 27/12/2008 - 18:43
af Skunkelev
Søn 28/12/2008 - 3:31
af Skunkelev
Potmeter 2 Tue 25/11/2008 - 22:20
af Fizban
Wed 24/12/2008 - 15:23
af Fizban
3mm rød/hvide dioder - interresseret??? 86 Fri 24/10/2008 - 8:58
af lgh
Lør 13/12/2008 - 13:17
af killerp
Peco N sporskift. Hjertestykke spørgsmål 11 Tue 11/11/2008 - 10:20
af Bibihest
Wed 10/12/2008 - 18:36
af frede2300
Roco-grab 46807 til Märklinkran 7051 0 Tue 9/12/2008 - 21:54
af volvo
n/a
dekoder til Mârklin M-skinner 9 Mon 10/11/2008 - 20:33
af ksor
Lør 6/12/2008 - 21:22
af pejft
Viessmann 4412 17 Fri 28/11/2008 - 14:16
af a62213
Lør 29/11/2008 - 11:56
af moppe
Signal samlesæt fra Viesseman 3 Wed 26/11/2008 - 12:54
af a62213
Fri 28/11/2008 - 12:06
af a62213
Lysdioder 10 Tue 25/11/2008 - 0:07
af mylle
Wed 26/11/2008 - 13:00
af moppe
Kehrschleifenmodul og Ecos problem 4 Søn 12/10/2008 - 15:54
af Bibihest
Tue 25/11/2008 - 9:19
af Bibihest
Lysdiode graf/bar 2 Lør 22/11/2008 - 17:30
af Freddy Adelvard
Søn 23/11/2008 - 11:32
af Freddy Adelvard
S88 problem. Mangle lidt hjælp 10 Thu 20/11/2008 - 15:20
af Bibihest
Lør 22/11/2008 - 9:03
af killerp
Holde kreds søges 5 Wed 19/11/2008 - 21:54
af Fizban
Fri 21/11/2008 - 10:18
af boholm