Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
tilbagemelding spor z sporskifter.. 0 Søn 14/8/2011 - 8:32
af tøf tøf
n/a
Lille modstand og watt spørgsmål 3 Fri 12/8/2011 - 21:43
af Bibihest
Lør 13/8/2011 - 9:00
af Bibihest
overkørsels lamper 0 Tue 9/8/2011 - 21:47
af JGJ67
n/a
Sportavle med lysdioder / flyttet fra et andet indlæg 21 Tue 28/6/2011 - 6:50
af bygger01
Lør 6/8/2011 - 8:32
af mymn
ac regulering med arduino 4 Thu 4/8/2011 - 8:11
af Tjalfe76
Fri 5/8/2011 - 12:13
af Voice_dk
signal styring 8 Lør 7/5/2011 - 20:34
af miken
Tue 2/8/2011 - 21:20
af miken
Lyd i overkørsel 38 Lør 9/7/2011 - 14:08
af Jernhesten
Tue 2/8/2011 - 9:34
af Gert Frikke
Tråd til Servo 0 Tue 2/8/2011 - 7:12
af Møtrik
n/a
Nem besatmelder 13 Thu 21/7/2011 - 16:28
af julemanden
Fri 22/7/2011 - 20:44
af Gert Frikke
Ledninger 1 Wed 20/7/2011 - 14:57
af femøl
Wed 20/7/2011 - 16:14
af Gert Frikke
Besatmeldning 25 Wed 13/7/2011 - 21:17
af bmpplan
Tue 19/7/2011 - 8:52
af Skott
Aflange lysdioder 1 Tue 19/7/2011 - 8:11
af condor-9
Tue 19/7/2011 - 8:43
af Gert Frikke
Opbygning af sporskiftetavle 12 Fri 17/9/2010 - 16:43
af Reiner
Mon 18/7/2011 - 16:26
af Horsecreek
Marklin 74490 sporskiftedrev brænder af ??? 26 Tue 12/7/2011 - 15:41
af RS76
Søn 17/7/2011 - 21:02
af RS76
Viessmann sporskiftedrev 4554 0 Mon 11/7/2011 - 18:29
af mymn
n/a
et spørgsmål om tillig drev 11 Thu 7/7/2011 - 22:24
af h087
Lør 9/7/2011 - 14:32
af D 826
Rotary switch til at vælge sporskifte 12 Søn 26/6/2011 - 14:50
af a62213
Tue 28/6/2011 - 7:13
af boholm
lys show 4 Tue 21/6/2011 - 20:45
af miken
Tue 21/6/2011 - 22:12
af Gert Frikke
Micro trimmer 11 Thu 16/6/2011 - 19:17
af Bibihest
Søn 19/6/2011 - 21:09
af Bibihest
Ensretning af støm AC - DC 28 Fri 17/6/2011 - 17:39
af mr-data
Søn 19/6/2011 - 15:53
af moppe
Proxxon mf70 spørgsmål 10 Fri 10/6/2011 - 7:59
af Bibihest
Fri 10/6/2011 - 18:21
af marrix
Viessmann 5052 (Bahnsteiguhr): Batteriskifte ?? 4 Tue 31/5/2011 - 12:35
af Skaarup
Lør 4/6/2011 - 16:22
af moppe
Led farver 8 Søn 15/5/2011 - 10:52
af Claus
Fri 20/5/2011 - 11:54
af Claus
Lysafskærmning af LED 13 Tue 17/5/2011 - 20:34
af tybalt
Wed 18/5/2011 - 10:00
af Techek
analog styrepult 6 Fri 13/5/2011 - 19:27
af Himmerlandsbanerne
Fri 13/5/2011 - 21:16
af Himmerlandsbanerne