Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
fastgørelse 2 Søn 24/5/2020 - 11:28
af Jens Nielsen
Søn 24/5/2020 - 19:20
af Niels
Märklin 41275 Personenwagen-Set „Silberlinge“ 2 Mon 25/5/2020 - 16:23
af Busk
Tue 26/5/2020 - 6:55
af Busk
Træt af mærklin sporskifte drev. 5 Fri 5/6/2020 - 23:44
af Henrik227
Søn 7/6/2020 - 12:20
af bygger01
Generelt problem med kortslutning i Märklins slanke C skiftespor (Märklin 24711 & 24712) ? 51 Mon 29/6/2020 - 18:05
af LasseSteen
Tue 21/7/2020 - 21:11
af morten
Udfordringer med sporvogne og multimaus 3 Mon 20/7/2020 - 14:44
af Ægir
Lør 25/7/2020 - 8:49
af Rep Neslein
ECos 50000 8 Wed 22/7/2020 - 14:48
af flemming 0704
Søn 26/7/2020 - 19:33
af flemming 0704
Juleudstilling med modeltog. Køretid. 5 Mon 31/8/2020 - 21:04
af HEDO
Tue 1/9/2020 - 15:07
af Marklin4me
Viessmann armsignaler og relæer 1 Lør 19/9/2020 - 8:02
af ladvogn
Lør 19/9/2020 - 14:54
af trainmad
Dekas perronlamper 5 Fri 25/9/2020 - 11:13
af morsing
Fri 25/9/2020 - 16:57
af Ole Vedel
Digital automatisk langsom kørsel på bestemt strækning 1 Fri 2/10/2020 - 22:01
af henrik jensen
Fri 16/10/2020 - 21:06
af Kresten
Märklin englænder 24624 “rasler” 10 Wed 14/10/2020 - 5:48
af Kresten
Fri 16/10/2020 - 16:41
af Kresten
Intelliboks og sporskifter 1 Mon 26/10/2020 - 10:00
af fjorbak
Mon 26/10/2020 - 11:55
af fjorbak
Forbinde tynde LED-ledninger til strømforsyning via tykkere ledninger 8 Mon 9/11/2020 - 11:37
af ScooterMogens
Wed 11/11/2020 - 16:07
af ScooterMogens