Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
A/S FRICHS Firkantet (ups) 8 Thu 12/3/2009 - 9:34
af Møtrik
Fri 13/3/2009 - 11:00
af Møtrik
Ombygning af Trix BR232 0 Wed 11/3/2009 - 15:44
af Bibihest
n/a
Manuel styring af signaler 33 Wed 11/3/2009 - 13:05
af trn85
Fri 20/3/2009 - 10:34
af trn85
Førehus i et V200 1 Thu 19/2/2009 - 18:49
af peet
Thu 19/2/2009 - 19:00
af moppe
lodning på K-skinner 7 Wed 18/2/2009 - 21:54
af Gert Frikke
Thu 16/7/2009 - 14:31
af bygger01
Reparation af Märklin Litra N - BR50 53 Mon 16/2/2009 - 23:44
af Kresten
Tue 31/3/2009 - 20:56
af Ty2 406
tegning/ombygning af Sorte Anna 9 Wed 11/2/2009 - 17:26
af Mc Louis
Thu 28/3/2013 - 11:56
af Helweg
Røde lys bag på personvogn - Hjælp søges 25 Wed 21/1/2009 - 11:50
af Sebastian Leo F...
Tue 19/5/2009 - 21:41
af martindahl
Fiskekutter, dampskib og skibe til værftet 35 Tue 20/1/2009 - 16:14
af Gert
Tue 22/10/2013 - 11:11
af Gert
Research på bro for tegninger 3 Mon 19/1/2009 - 15:35
af Techek
Tue 21/4/2009 - 15:57
af Litra ME
Ombygning af HobbyTrade litra D fra AC til DC 13 Fri 16/1/2009 - 23:28
af kedde
Søn 18/1/2009 - 14:59
af kedde
OKMJ 14 15 Wed 14/1/2009 - 21:06
af JGJ67
Thu 28/5/2009 - 14:56
af JGJ67
Slangerup Privat Baner har anskaffet sig 4 Tue 6/1/2009 - 23:10
af pejft
Wed 7/1/2009 - 9:22
af pejft
Digitalisering af Hobbytrain H10600 BLS Ae 8/8 2 Tue 6/1/2009 - 16:56
af KnudBe
Tue 16/6/2009 - 18:27
af KnudBe