Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Ombygning af Märklin 7186 Drejeskive? 0 Søn 17/3/2019 - 16:40
af cruiser79
n/a
OHJ i gammel bemaling 5 Lør 6/4/2019 - 10:51
af Kim Stapelfeldt
Lør 6/4/2019 - 18:17
af OHJ20
Forskel fjederpuffer 3 Fri 24/5/2019 - 18:30
af Egonhund
Fri 31/5/2019 - 11:41
af H0 DCC
Løse skinner / selvbyg 2 Lør 8/6/2019 - 10:45
af Kim Stapelfeldt
Lør 8/6/2019 - 14:42
af Svend
Påsætning af tandhjul på hjulsæt 3 Lør 8/6/2019 - 21:06
af Egonhund
Søn 16/6/2019 - 20:22
af Fiona
VLTJ ML24 / erfaringer med Shapeways 4 Mon 10/6/2019 - 19:35
af madskp
Wed 12/6/2019 - 19:45
af madskp
Ombygning af Piko 96404 til tre-skinne. 0 Fri 5/7/2019 - 12:54
af Horsecreek
n/a
Buspassagerer 3 Tue 9/7/2019 - 7:03
af Niels
Tue 16/7/2019 - 17:22
af Søren Daugaard
Efterlysning af færgetegninger 3 Søn 21/7/2019 - 8:12
af Lassefar2009
Wed 24/7/2019 - 7:08
af Lassefar2009
Signaler i 3D 5 Søn 28/7/2019 - 18:00
af Horsecreek
Mon 29/7/2019 - 11:28
af Horsecreek
N - maskiner i Peters Garage. 3 Tue 30/7/2019 - 19:23
af F.Ormstrup
Mon 12/8/2019 - 19:55
af F.Ormstrup
Skruekobling i H0 1 Wed 7/8/2019 - 15:48
af Egonhund
Wed 7/8/2019 - 16:08
af f1freakdk
Mini drejebænk 19 Tue 13/8/2019 - 20:52
af Snuden
Wed 18/9/2019 - 14:31
af AHJ 5203
Forslag til hvilket tog jeg skal bygge? 6 Tue 3/9/2019 - 0:13
af tuk
Fri 6/9/2019 - 14:09
af peterw
Adskild Limas sovevogne 6 Mon 21/10/2019 - 21:03
af fjorbak
Wed 23/10/2019 - 22:54
af Bent_P
Ombygge Marklin MY1111 (34662) til 5-polet 7 Fri 25/10/2019 - 18:28
af Robse
Tue 29/10/2019 - 8:04
af hardwaretec
Maskinpap, hvor finder man det? 10 Søn 17/11/2019 - 21:40
af okhansen
Thu 5/12/2019 - 1:12
af Erik V. Pedersen
Dekoration til vægge, H0 - undergrundsstation 0 Søn 24/11/2019 - 11:12
af Robse
n/a
Gremo æts-dele 0 Søn 24/11/2019 - 20:35
af ladvogn
n/a