Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Vinduer til OHJ C218 fra KM text 5 Wed 17/2/2010 - 13:50
af morten
Fri 19/2/2010 - 15:40
af tybalt
Løse bogstaver til størrelse N 9 Fri 12/2/2010 - 21:45
af bygger01
Søn 14/2/2010 - 13:29
af bygger01
"Ombygning" af Lint 41 16 Thu 11/2/2010 - 10:29
af Lincoln
Fri 12/2/2010 - 18:47
af martindahl
LYD I LITRA MO 23 Søn 27/12/2009 - 14:29
af Togthom
Tue 2/2/2010 - 22:08
af martindahl
3 minutters lokomotivombygning 6 Søn 31/1/2010 - 13:39
af Elgen
Søn 31/1/2010 - 22:07
af Elgen
Heljan Ms ombygning 20 Fri 8/1/2010 - 11:44
af martindahl
Søn 31/1/2010 - 18:18
af martindahl
Mål på kulterminal ? 22 Tue 26/1/2010 - 11:07
af JD
Lør 30/1/2010 - 14:26
af martindahl
Skinner & motor/switch 0 Tue 26/1/2010 - 20:11
af RhB644
n/a
Forbedring af strømoptag på Roco DSB Traktor 1 4 Søn 24/1/2010 - 10:07
af Elgen
Søn 24/1/2010 - 17:53
af Elgen
Stålvogne II 7 Thu 21/1/2010 - 18:10
af UTJ
Fri 22/1/2010 - 17:32
af bl
Stålvogne I 14 Thu 21/1/2010 - 17:57
af UTJ
Fri 22/1/2010 - 12:26
af Willie Garvin
Ombygning af Marklin: 34989 T 298 2 Wed 20/1/2010 - 22:11
af hansblik
Thu 21/1/2010 - 18:54
af Mikael
Heljan P-maskine - en omvendt konvertering DC til AC 3 Tue 12/1/2010 - 15:38
af Elgen
Tue 12/1/2010 - 17:15
af Elgen
C-skinne ombygning 16 Thu 7/1/2010 - 14:00
af Bibihest
Fri 8/1/2010 - 12:25
af Bibihest
Bedre strømoptag på MT 10 Lør 2/1/2010 - 13:30
af jkp4100
Søn 3/1/2010 - 22:44
af kylle
strømoptag på en Frichs 4kant 0 Mon 21/12/2009 - 22:24
af Møtrik
n/a
Ombygning af Lima MR til Märklin digital 11 Søn 13/12/2009 - 0:11
af mije
Søn 20/12/2009 - 13:11
af soelgaard
Rensning med ultralyd (er der en kemiker til stede?) 11 Fri 11/12/2009 - 9:30
af Kresten
Lør 19/12/2009 - 15:15
af bl
Heljan AC til DC 0 Fri 18/12/2009 - 8:38
af Elgen
n/a
MÄRKLIN BR96 Mallet nr 3496 10 Thu 10/12/2009 - 0:38
af volvo
Fri 18/12/2009 - 7:17
af moppe
lille værksted 4 Thu 17/12/2009 - 10:51
af JGJ67
Thu 17/12/2009 - 20:48
af JGJ67
Litra MK 13 Wed 12/8/2009 - 0:01
af marrix
Lør 12/12/2009 - 13:41
af Torben Z.
Ombygning af Märklin 3003 (DB BR 3003) 2 Thu 10/12/2009 - 0:48
af Bjørn
Fri 11/12/2009 - 2:00
af Bjørn
armsignal 0 Tue 8/12/2009 - 9:43
af JGJ67
n/a
Hobbytrade nyhed! 5 Wed 28/10/2009 - 17:15
af Gert Frikke
Tue 8/12/2009 - 9:38
af JGJ67