Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
MÄRKLIN KRAN 6 Søn 29/8/2010 - 23:40
af volvo
Mon 6/9/2010 - 21:05
af pejft
Spartling af palsticcard 1 Søn 5/9/2010 - 23:55
af Newtrain
Mon 6/9/2010 - 0:30
af Horsecreek
Bygning af færgen storebælt i 1:87 3 Fri 3/9/2010 - 18:00
af D 826
Fri 3/9/2010 - 23:38
af SFJ
AHTJ MT 1 3 Søn 29/8/2010 - 11:52
af merete_np
Søn 29/8/2010 - 19:35
af merete_np
Montering af Heljan overdel 18 Mon 23/8/2010 - 9:25
af invader26
Tue 24/8/2010 - 21:28
af Kresten
Sted til indkøb af dele 8 Mon 26/7/2010 - 1:16
af marrix
Tue 24/8/2010 - 11:29
af Kresten
Sporskiftere og afkoblingspor 2 Fri 13/8/2010 - 10:57
af Knud den II
Fri 13/8/2010 - 12:13
af moppe
Dadelæske i Skala N 1 Søn 8/8/2010 - 15:16
af gnilre2
Søn 8/8/2010 - 15:45
af petar
M/F Morsø i H0 1 Tue 3/8/2010 - 22:45
af Skovsøekspressen
Tue 3/8/2010 - 23:04
af Duizz
ROCO Tog / Lyntog m.m. 0 Mon 26/7/2010 - 18:57
af gnilre2
n/a
Tysk Godsvognsfarve 6 Mon 12/7/2010 - 17:34
af track99
Thu 15/7/2010 - 14:41
af track99
Påsætning af litreringer - hvordan undgås synlig bærefilm ? 5 Tue 13/7/2010 - 8:14
af Kresten
Wed 14/7/2010 - 9:43
af bahnfan.net
Baureihe E-1901 18 Mon 19/10/2009 - 12:02
af modelbyggeren
Fri 9/7/2010 - 11:24
af modelbyggeren
Udskiftning af koblinger på Gamle 4650- Marklin Benzinvogne 2 Wed 7/7/2010 - 23:03
af jimmyoldtimer
Thu 8/7/2010 - 10:59
af jimmyoldtimer
Roco's 40343 koblings kulisse 0 Wed 7/7/2010 - 21:55
af jimmyoldtimer
n/a
Akselafstand 21 Wed 23/6/2010 - 23:33
af Litra ME
Søn 27/6/2010 - 23:46
af Litra ME
Bygning af bænkevogn 5 Fri 18/6/2010 - 12:19
af merete_np
Fri 18/6/2010 - 20:26
af D 804
Øfærger. 12 Wed 16/6/2010 - 2:09
af Togfører
Fri 18/6/2010 - 1:21
af Togfører
OMBYGNING OG JUSTERING AF HELJAN E/F. 0 Thu 17/6/2010 - 13:32
af PK
n/a
Heljan Litra P 2 Wed 16/6/2010 - 12:29
af Hippie02
Wed 16/6/2010 - 13:38
af Hippie02
Nye påskrifter på "Sølvpilen". 2 Mon 14/6/2010 - 10:33
af gnilre2
Tue 15/6/2010 - 16:32
af pejft
Litra og mærker 7 Søn 13/6/2010 - 13:23
af kifa
Mon 14/6/2010 - 11:05
af kifa
Keyser Model Kits Class "C" 4-4-0 22 Thu 10/6/2010 - 21:59
af martindahl
Lør 12/6/2010 - 11:49
af modellbygger
Skruer 4 Thu 10/6/2010 - 14:43
af Busk
Fri 11/6/2010 - 17:55
af Lars Skjærlund
Delt bogie 3 Thu 10/6/2010 - 20:23
af mr-data
Thu 10/6/2010 - 20:52
af pejft