Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
3D Printet lokomotiver og vogne 34 Tue 20/9/2011 - 22:24
af Triangel
Søn 17/6/2012 - 12:53
af Occam
FFJ Pu vogne 2 Lør 2/7/2011 - 20:01
af MY1104
Lør 9/6/2012 - 21:27
af Rep Neslein
Indkøb af dele 0 Wed 6/6/2012 - 0:51
af lokalbanen
n/a
Problem Locpilot 4.0 3 Lør 12/5/2012 - 21:32
af Togmanden
Fri 1/6/2012 - 21:00
af Peter Larsen
Marcipanbrød i signalposten 3 Fri 18/5/2012 - 12:11
af moller62
Fri 18/5/2012 - 17:55
af bl
"hjælp" IC3 tegninger 7 Wed 16/5/2012 - 19:16
af mike ip
Thu 17/5/2012 - 10:56
af mr-data
Magneter og ankre i Märklin motorer 11 Lør 5/5/2012 - 8:50
af Kresten
Søn 13/5/2012 - 21:13
af pejft
Selvbyg sporskifter 3 Tue 20/3/2012 - 10:41
af madsmr
Lør 5/5/2012 - 9:16
af JGJ67
Caroliner byggegruppen/kurset. 13 Lør 29/1/2011 - 18:38
af F.Ormstrup
Wed 2/5/2012 - 20:07
af F.Ormstrup
Mælke expressen 2 Fri 13/4/2012 - 20:53
af miken
Fri 13/4/2012 - 23:13
af miken
DSB Færgen Morsø 6 Tue 27/3/2012 - 21:32
af Bjarne Abel
Søn 1/4/2012 - 22:45
af Bjarne Abel
Banestyrelsen´s Matriale 15 Tue 27/3/2012 - 17:29
af Sebastian Leo F...
Thu 29/3/2012 - 16:54
af Sebastian Leo F...
Ommaling af Aarhus Oliefabrik vogn til DS (Dansk Sojakagefabrik) vogn? 7 Mon 26/3/2012 - 16:39
af ct
Tue 27/3/2012 - 11:56
af h087
Detaljering/adskillelse af dobbeltdækker-vogne 2 Thu 15/3/2012 - 8:46
af ckh
Mon 26/3/2012 - 18:54
af ckh
Fleichmanns lille ny! Kan den fordanskes!? 10 Mon 13/2/2012 - 22:15
af F.Ormstrup
Wed 14/3/2012 - 13:26
af 87-Gruppen
Lima-traktor brændt sammen? 18 Mon 7/3/2011 - 16:18
af Pero
Mon 12/3/2012 - 23:13
af Pero
Kutteren Gorm. 17 Tue 6/12/2011 - 1:20
af F.Ormstrup
Søn 11/3/2012 - 19:11
af F.Ormstrup
Snekkeskrue til Hobbytrade MZ AC-model 5 Thu 1/3/2012 - 23:43
af Kresten
Thu 8/3/2012 - 11:08
af Kresten
Hjælp til tilpasning af plov og rangerplatforme på Marklin My 1147 søges 6 Mon 27/2/2012 - 11:59
af Sebastian Leo F...
Wed 7/3/2012 - 8:48
af Kresten
OHJ daddelæske S49 0 Søn 4/3/2012 - 19:03
af Erling Møller P...
n/a
LB M 1 - Fra 3D til Model 7 Fri 24/2/2012 - 21:59
af Langelandsbanen
Lør 3/3/2012 - 19:38
af Vejlefyr
Bedre drift med dobbeltdækkervogne 12 Lør 27/2/2010 - 13:48
af Sebastian Leo F...
Fri 2/3/2012 - 0:18
af Sebastian Leo F...
Ombyg gammel Märklin MY 1106 til digital - Hvordan, og er det umagen værd? 12 Thu 23/2/2012 - 22:52
af ckh
Wed 29/2/2012 - 21:07
af ckh
byggeanvising 2 Søn 12/2/2012 - 22:22
af pete
Søn 12/2/2012 - 23:39
af pete
Tikøb marcipanbrød 6 Fri 3/2/2012 - 13:53
af rh42200
Thu 9/2/2012 - 2:31
af PK