Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hjul til Lima MZ 9 Søn 11/8/2013 - 8:39
af fjorbak
Mon 12/8/2013 - 0:12
af Bent_P
Sneplov - også kaldet Strygejernet 84 Wed 6/5/2009 - 22:23
af martindahl
Wed 7/8/2013 - 12:36
af JGJ67
Trefoting 1 Søn 28/7/2013 - 13:38
af Ola Ahlström
Thu 1/8/2013 - 9:09
af Bo
Litra ym 53 1 Tue 30/7/2013 - 16:03
af tmjbk
Tue 30/7/2013 - 16:11
af birkla
DRG C4ü-28 för Skandinavien 7 Wed 24/7/2013 - 23:09
af Ola Ahlström
Lør 27/7/2013 - 17:14
af Ola Ahlström
Støbemasse til tin-forme 0 Fri 26/7/2013 - 21:20
af Lukas A
n/a
Frederik IX i H0 til salg 0 Thu 25/7/2013 - 19:16
af Skovsøekspressen
n/a
Modelbygger søges 8 Søn 23/6/2013 - 13:14
af Fungusar
Tue 9/7/2013 - 17:26
af bl
renovering af drejeskive 20 Fri 14/6/2013 - 14:18
af Himmerlandsbanerne
Fri 28/6/2013 - 22:56
af Himmerlandsbanerne
Hvordan laver man selv vinduer? 4 Tue 25/6/2013 - 13:07
af okhansen
Fri 28/6/2013 - 18:22
af merete_np
Kolonnehuse 2 Søn 23/6/2013 - 19:09
af Stonefire
Mon 24/6/2013 - 7:08
af Stonefire
tegning af DO 6 Mon 17/6/2013 - 19:35
af Stonefire
Tue 18/6/2013 - 14:55
af Stonefire
Ombygning af Lima tog? 1 Mon 17/6/2013 - 21:37
af Christian2602
Tue 18/6/2013 - 6:32
af birkla
märklin 3029 hjælp! 11 Lør 4/5/2013 - 16:16
af Christian2602
Lør 8/6/2013 - 21:45
af f1freakdk
gøteborg koblinger 8 Wed 22/5/2013 - 20:57
af gm freak
Mon 27/5/2013 - 17:30
af gm freak
Problem med kalkepapir. 8 Fri 17/5/2013 - 16:53
af Rep Neslein
Mon 20/5/2013 - 0:47
af Rep Neslein
Udskiftning af hjul 0 Wed 8/5/2013 - 18:53
af 1PTN
n/a
Diesel-os 3 Lør 4/5/2013 - 19:34
af mr-data
Søn 5/5/2013 - 6:33
af esben2009
Røg 5 Søn 28/4/2013 - 20:13
af lille-hansen
Lør 4/5/2013 - 19:56
af Lukas A
Viessmann signal-byggesæt 10 Søn 4/7/2010 - 9:44
af martindahl
Lør 27/4/2013 - 15:39
af DennisTR
Problem med ombygning af Märklin CE 800 (E63) til digitaldrift. 10 Søn 14/4/2013 - 23:35
af Arni
Fri 19/4/2013 - 0:07
af Arni
OKT F Maskine 0 Wed 17/4/2013 - 18:07
af mm-modeller
n/a
ROCO MY Med side blink 8 Thu 7/1/2010 - 10:46
af jimmyoldtimer
Tue 16/4/2013 - 22:14
af Duizz
Korsør - Skala 1:87 5 Tue 2/4/2013 - 16:45
af ZaiperEls
Lør 6/4/2013 - 22:34
af PTMadsen
Søvpilen - ombygning af interiør 1 Tue 2/4/2013 - 16:10
af JakobBC
Wed 3/4/2013 - 10:27
af Lukas A