Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Lysdiode 3 ben rød / hvid 4 Wed 5/9/2012 - 21:31
af Perjc
Søn 9/9/2012 - 0:20
af Perjc
Märklins afkobler 24997 til C-skinner. Hvilken kontakt bruger man til den? 4 Søn 9/9/2012 - 7:21
af nyboder
Søn 9/9/2012 - 20:12
af bqg
Vendesløjfemodul - spørgsmål. 23 Søn 9/10/2011 - 21:46
af Olsen
Søn 16/9/2012 - 11:39
af Traxx
Hvilken tråd til sporskifte servoer? 1 Søn 23/9/2012 - 15:58
af HP 16
Søn 23/9/2012 - 18:09
af F.Ormstrup
Sporskifter med servomotor 1 Tue 25/9/2012 - 12:28
af fjorbak
Wed 26/9/2012 - 9:31
af Skott
Sporskiftedrev system Hoffmann - 20 stk. 1 Thu 4/10/2012 - 12:59
af Bjarne Abel
Thu 4/10/2012 - 16:43
af Bjarne Abel
Skiftespor kortslutter pludselig hele banen. 5 Tue 2/10/2012 - 9:39
af Lars H.
Fri 5/10/2012 - 13:20
af BT
Marklin røgindsats 1 Wed 10/10/2012 - 8:13
af Busk
Wed 10/10/2012 - 12:47
af esben2009
Krois 4 Fri 12/10/2012 - 1:14
af Triangel
Fri 12/10/2012 - 17:01
af gejo
PCB Print 2 Mon 15/10/2012 - 17:55
af dsb
Tue 16/10/2012 - 18:09
af dsb
ESU 51800 2 Søn 21/10/2012 - 20:06
af Sdunker
Mon 22/10/2012 - 9:23
af Sdunker
CS2 med mobilstation 60652 3 Wed 10/10/2012 - 21:29
af bygger01
Mon 22/10/2012 - 21:34
af bygger01
Strøm 1 Thu 25/10/2012 - 9:33
af Togmanden
Thu 25/10/2012 - 9:37
af Lars Skjærlund
Nogen må hjælpe mig ! 8 Mon 29/10/2012 - 21:36
af stubben
Wed 31/10/2012 - 1:56
af Torben Z.
Diode bremse system & lokpilot V4.0 5 Lør 27/10/2012 - 22:18
af Niels_L
Mon 5/11/2012 - 10:30
af Snuden
Hanstik til ESU Switch Pilot Servo 6 Wed 7/11/2012 - 9:35
af Skott
Wed 7/11/2012 - 14:55
af Skott
Sporskifte tilbagemelding for AC freaks 4 Mon 19/11/2012 - 16:41
af vectra
Wed 21/11/2012 - 13:32
af vectra
Simple PC stik 18 Wed 21/11/2012 - 13:43
af Lars Skjærlund
Fri 23/11/2012 - 16:04
af Bent_P
s88 shuttletrain. hvad gør jeg galt? 8 Wed 21/11/2012 - 16:45
af NoaMadius
Lør 24/11/2012 - 14:27
af SC
Märklin drejeskive 7286 5 Mon 3/12/2012 - 20:44
af Busk
Thu 13/12/2012 - 15:18
af Busk
Styring af AC motor 1 Lør 22/12/2012 - 20:05
af Lars Skjærlund
Lør 22/12/2012 - 21:15
af Gert Frikke
Go Jul Skiftespor´ere OG HJÆLP ! 8 Fri 21/12/2012 - 22:14
af stubben
Lør 22/12/2012 - 22:20
af kildemoes
PU-signaler 7 Tue 23/10/2012 - 16:45
af jacob rout
Lør 29/12/2012 - 19:57
af miken
Hvor lange må ledningerne være som max? 5 Tue 13/11/2012 - 15:08
af Kimp
Wed 2/1/2013 - 22:47
af gerhard
Reed kontakter til tilbagemelding 3 Wed 9/1/2013 - 0:20
af angatyr
Thu 10/1/2013 - 22:42
af angatyr