Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
E-maskine 7 Søn 15/11/2015 - 12:58
af Spaden
Mon 16/11/2015 - 14:56
af Svend
Farvekode Lollandsbanen 6 Lør 31/10/2015 - 14:16
af mr-data
Lør 7/11/2015 - 0:08
af mr-data
Mangler færdigmeldeblink og antenner til epoke-IV MY... 4 Wed 21/10/2015 - 14:08
af peterw
Thu 22/10/2015 - 9:18
af peterw
Printplade-sveller 5 Søn 18/10/2015 - 17:20
af mylle
Fri 23/10/2015 - 12:39
af rh42200
Togdillen lysprint for Heljan MX / MY. 0 Fri 16/10/2015 - 18:54
af Togsøn
n/a
RP25 hjul til Roco N-maskine 1 Mon 12/10/2015 - 12:59
af Lundgaard
Mon 12/10/2015 - 14:17
af R 950
Hvor køber man Plastik Card ? 5 Søn 11/10/2015 - 19:44
af LasseSteen
Mon 12/10/2015 - 18:17
af LasseSteen
Gremo dele til lokomotiver. 4 Lør 10/10/2015 - 20:44
af modellbygger
Wed 14/10/2015 - 17:54
af F.Ormstrup
Hylende Anna 8 Wed 7/10/2015 - 11:08
af Elmer
Thu 5/11/2015 - 21:45
af Elmer
Kobber-/messingplade til løbebogie strømoptag på Roco V100 søges (AC) 5 Wed 30/9/2015 - 7:35
af HP 16
Wed 7/10/2015 - 17:23
af HP 16
Heljan MY brummer 0 Mon 28/9/2015 - 16:41
af Togsøn
n/a
Heljan MY brummer 7 Mon 28/9/2015 - 16:41
af Togsøn
Søn 4/10/2015 - 23:11
af Ole Vedel
kortkobling 3 Tue 22/9/2015 - 20:51
af Egonhund
Fri 25/9/2015 - 22:18
af pejft
Märklin 3048 (BR01 097) ombygning til 5-polet motor 3 Thu 27/8/2015 - 7:28
af birkla
Thu 27/8/2015 - 19:49
af birkla
Montering af telexkobling i märklin 29180 1 Tue 11/8/2015 - 17:45
af Egonhund
Tue 11/8/2015 - 18:32
af esben2009
Bk vogn 7 Tue 11/8/2015 - 9:23
af jkp4100
Lør 15/8/2015 - 10:38
af cbt
Motoriserings-forslag, bogieforslag til 2. generations S-tog? 7 Mon 10/8/2015 - 21:44
af peterw
Tue 11/8/2015 - 12:37
af peterw
Limning af busch 7073 kulstykker 6 Søn 12/7/2015 - 17:56
af Egonhund
Fri 7/8/2015 - 9:35
af pejft
Helsingør/Hälsingborg færgen Dan 82 Tue 7/7/2015 - 15:37
af Lassefar2009
Lør 26/3/2016 - 22:40
af Lassefar2009
skagen station 0 Fri 3/7/2015 - 18:39
af HNE3003
n/a
Findes der en bogie med kortere aksel afstand der passer til en CL vogn? 4 Søn 28/6/2015 - 19:17
af HP 16
Mon 27/7/2015 - 20:42
af HP 16
få Evergreen stripes til at side lige hen ad en vognside? 2 Søn 28/6/2015 - 18:57
af HP 16
Thu 9/7/2015 - 7:22
af HP 16
DSB ltr F 3 Mon 1/6/2015 - 22:12
af Rep Neslein
Fri 17/7/2015 - 1:04
af JGJ67
Kan en Long My digitaliseres 4 Fri 22/5/2015 - 18:31
af Bjarne Abel
Fri 29/5/2015 - 22:22
af Togsøn
løse lampeskærme til gadelamper 3 Fri 22/5/2015 - 8:43
af HEDO
Lør 23/5/2015 - 16:03
af HEDO