Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Færgen Christian IX i HO. 4 Fri 8/1/2010 - 17:58
af F.Ormstrup
Lør 4/12/2010 - 22:42
af Lars
Lysdioder 4 Lør 4/12/2010 - 14:53
af Litra ME
Lør 4/12/2010 - 18:25
af Kresten
OMBYGNING AF HOBBYBOSS K-5 JERNBANEKANONEN 2 Mon 22/11/2010 - 0:25
af kildemoes
Fri 26/11/2010 - 14:05
af kildemoes
Idéer og tips til selvbyg af skibe og bygninger. 1 Søn 21/11/2010 - 22:52
af F.Ormstrup
Mon 22/11/2010 - 0:07
af henho
DSB MK 33 Fri 29/10/2010 - 11:39
af Tommy Wraa
Søn 21/11/2010 - 22:57
af ulrikernst
Byggeriet af storebælt i kmk 0 Lør 20/11/2010 - 14:25
af D 826
n/a
Ombyg Hobbytrade ME til styrevognstog 3 Lør 9/10/2010 - 12:35
af Togsøn
Thu 18/11/2010 - 22:39
af cbt
Brittisk Live Steam udsendelse 3 Thu 18/11/2010 - 7:16
af PerOlsen
Thu 18/11/2010 - 21:59
af bl
Heljan lyntog med to røde og en gul slutter ! 2 Mon 15/11/2010 - 16:56
af Togsøn
Mon 15/11/2010 - 23:09
af SørenG
Lys på Roco MA lyntog 1 Mon 15/11/2010 - 16:53
af Togsøn
Mon 15/11/2010 - 20:36
af Mikael
Farvekode på DSBs engelse sovevogne 1 Thu 11/11/2010 - 14:19
af Christian B
Fri 12/11/2010 - 18:30
af pejft
Heljan 89031 drejeskive fra 2-skinne til 3-skinne 19 Lør 6/11/2010 - 21:45
af martindahl
Thu 11/11/2010 - 1:19
af Ole Vedel
Keyser C & P 7 Fri 5/11/2010 - 18:23
af Zaiper
Mon 8/11/2010 - 10:32
af Lars Skjærlund
Märklin flex 4 Mon 1/11/2010 - 8:08
af Busk
Mon 1/11/2010 - 13:40
af frede2300
Bygning af Breuer Rangiertraktor - Bausatz i Skala N 12 Søn 8/8/2010 - 22:43
af gnilre2
Søn 24/10/2010 - 21:58
af gnilre2
Ny Heljan / MY overdel 7 Lør 25/9/2010 - 12:08
af bygger01
Lør 23/10/2010 - 10:37
af martindahl
Fra 3-skinne til 2-skinne...hvordan? 14 Søn 19/7/2009 - 22:19
af JD
Wed 6/10/2010 - 19:59
af moppe
Koblings-fæstning 3 Mon 27/9/2010 - 21:02
af invader26
Wed 6/10/2010 - 17:18
af invader26
Hvordan bruger man lysledere ? 5 Tue 28/9/2010 - 15:24
af Kresten
Tue 28/9/2010 - 21:41
af Kresten
Interiør B-vogn H0 4 Søn 26/9/2010 - 19:55
af invader26
Søn 26/9/2010 - 21:17
af invader26
Ombygning af Lima MZ (igen igen) 5 Tue 19/1/2010 - 13:57
af Pero
Thu 16/9/2010 - 10:41
af Pero
Isætning af vinduer. 9 Fri 10/9/2010 - 9:55
af gnilre2
Mon 13/9/2010 - 0:42
af Ole Vedel
Betty Nordgas 4 Mon 6/9/2010 - 23:35
af Lars Skjærlund
Thu 9/9/2010 - 8:10
af tybalt
Heljan IC-3 dummy 3 Mon 6/9/2010 - 20:34
af albo
Wed 8/9/2010 - 14:11
af albo
En stor krabat 4 Tue 7/9/2010 - 19:12
af Occam
Wed 8/9/2010 - 9:48
af bl