Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Gamle Danske selvbyg vogne Hvorfra???? 4 Tue 26/7/2011 - 14:17
af jimmyoldtimer
Wed 27/7/2011 - 13:53
af jimmyoldtimer
SolidWorks 13 Thu 19/8/2010 - 19:44
af JGJ67
Wed 20/7/2011 - 18:14
af JGJ67
dansk signal 7 Wed 23/3/2011 - 16:38
af miken
Wed 13/7/2011 - 19:33
af miken
Nibe station 6 Lør 9/7/2011 - 11:24
af Gert Frikke
Søn 10/7/2011 - 1:04
af Gert Frikke
Motorisereing af HobbyTrade Franz Jäger vogn 6 Lør 2/7/2011 - 14:19
af pfischer
Fri 8/7/2011 - 14:25
af pfischer
Keyser P maskine 12 Wed 6/7/2011 - 7:38
af Møtrik
Thu 7/7/2011 - 19:21
af disavelo
SJS Fe 541 0 Tue 5/7/2011 - 0:44
af r98bfmi
n/a
Strukton TMY 6 Tue 21/6/2011 - 11:50
af Gert
Mon 27/6/2011 - 15:11
af Gert
bygning af S1 kongevogn fra 1937 i 1:87 13 Thu 2/6/2011 - 0:23
af Henrik Nielsen
Tue 21/6/2011 - 22:19
af h087
Lokalbanen MX 16 3 Søn 19/6/2011 - 22:13
af mm-modeller
Søn 19/6/2011 - 23:33
af mm-modeller
Samka! 2 Lør 11/6/2011 - 19:06
af F.Ormstrup
Fri 17/6/2011 - 11:52
af kims
ombygning af analog marklin my til digital 2 Mon 13/6/2011 - 14:14
af Otto jensen
Mon 13/6/2011 - 16:36
af amigotrain
.... 43 Fri 12/3/2010 - 18:34
af F.Ormstrup
Fri 10/6/2011 - 9:25
af PHA
Hvordan laver man en "jig" til gaslodning? 2 Søn 22/5/2011 - 15:39
af JD
Søn 22/5/2011 - 16:50
af Triangel
print ??? 1 Thu 12/5/2011 - 19:07
af miken
Thu 12/5/2011 - 21:47
af Leonard
Vagnsbygge ifrån en byggsats 63 Lør 24/4/2010 - 11:16
af Bo
Wed 11/5/2011 - 22:48
af Bo
tidsrelæg 6 Mon 9/5/2011 - 18:12
af miken
Tue 10/5/2011 - 9:13
af moppe
Roco "Ludmilla", forsøg med frontlys 6 Wed 27/4/2011 - 22:08
af moppe
Fri 29/4/2011 - 14:40
af moppe
S1/WRm 5 Lør 19/2/2011 - 0:26
af Cargoman
Mon 25/4/2011 - 23:44
af Cargoman
ombygning af my 1108 12 Fri 22/4/2011 - 18:59
af miken
Søn 24/4/2011 - 9:00
af miken
Faller fyrtårn med skarpt lys 4 Fri 22/4/2011 - 21:37
af moppe
Lør 23/4/2011 - 7:52
af ppilot
Lidt inspiration omkring selvbyg af huse m.m. 0 Fri 22/4/2011 - 17:50
af Marklin4me
n/a
Ledeværk i færgelejer 2 Søn 17/4/2011 - 23:05
af D 826
Søn 17/4/2011 - 23:54
af D 826
mirakler sker: en forbedret ZB stjernen 5 Tue 12/4/2011 - 3:26
af h087
Tue 12/4/2011 - 22:30
af nyboder
Sportavle 6 Wed 6/4/2011 - 10:29
af miken
Wed 6/4/2011 - 15:58
af miken