Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Peco N sporskift. Hjertestykke spørgsmål 11 Tue 11/11/2008 - 9:20
af Bibihest
Wed 10/12/2008 - 17:36
af frede2300
Roco-grab 46807 til Märklinkran 7051 0 Tue 9/12/2008 - 20:54
af volvo
n/a
dekoder til Mârklin M-skinner 9 Mon 10/11/2008 - 19:33
af ksor
Lør 6/12/2008 - 20:22
af pejft
Viessmann 4412 17 Fri 28/11/2008 - 13:16
af a62213
Lør 29/11/2008 - 10:56
af moppe
Signal samlesæt fra Viesseman 3 Wed 26/11/2008 - 11:54
af a62213
Fri 28/11/2008 - 11:06
af a62213
Lysdioder 10 Mon 24/11/2008 - 23:07
af mylle
Wed 26/11/2008 - 12:00
af moppe
Kehrschleifenmodul og Ecos problem 4 Søn 12/10/2008 - 14:54
af Bibihest
Tue 25/11/2008 - 8:19
af Bibihest
Lysdiode graf/bar 2 Lør 22/11/2008 - 16:30
af Freddy Adelvard
Søn 23/11/2008 - 10:32
af Freddy Adelvard
S88 problem. Mangle lidt hjælp 10 Thu 20/11/2008 - 14:20
af Bibihest
Lør 22/11/2008 - 8:03
af killerp
Holde kreds søges 5 Wed 19/11/2008 - 20:54
af Fizban
Fri 21/11/2008 - 9:18
af boholm
Polventer 3 Tue 18/11/2008 - 22:45
af Fizban
Wed 19/11/2008 - 6:36
af Fizban
montering af reed relæ 26 Søn 12/10/2008 - 10:32
af Peter Josef
Fri 14/11/2008 - 22:34
af boholm
Lysbro 34 Lør 25/10/2008 - 12:21
af ksor
Lør 1/11/2008 - 15:19
af moppe
Sporskft kontakt 6 Wed 29/10/2008 - 23:19
af Fizban
Lør 1/11/2008 - 11:48
af boholm
Dioder 12 Fri 24/10/2008 - 11:26
af a62213
Lør 25/10/2008 - 9:26
af lgh
Chokoladekran.... ;o) 13 Mon 8/9/2008 - 16:58
af Klarsyn
Fri 24/10/2008 - 13:23
af Klarsyn
Eletronik-komponent holder? 15 Søn 31/8/2008 - 9:36
af Bibihest
Søn 19/10/2008 - 12:30
af moppe
Kvadrat ?? 34 Wed 3/1/2007 - 17:54
af Stefan
Wed 8/10/2008 - 10:37
af a62213
Timmet stop ved et lyssignal 5 Søn 5/10/2008 - 10:01
af a62213
Wed 8/10/2008 - 9:57
af a62213
Bistabilt relæ 3 Wed 1/10/2008 - 16:01
af a62213
Thu 2/10/2008 - 12:42
af boholm
Digitrax Zephyr command control 4 Søn 28/9/2008 - 0:14
af humpel
Søn 28/9/2008 - 12:42
af humpel
booster 3 Tue 23/9/2008 - 13:00
af ronnie6-6
Tue 23/9/2008 - 17:11
af ronnie6-6
ESU loksound til Märklin soft drive sinus 1 Thu 28/8/2008 - 16:26
af Busk
Tue 9/9/2008 - 13:54
af ErikS
Hvilken vej vender smd 3 Fri 29/8/2008 - 8:12
af Bibihest
Fri 29/8/2008 - 17:04
af Bibihest
Andre typer tilbagemelding? 3 Lør 16/8/2008 - 16:22
af Bibihest
Fri 22/8/2008 - 21:42
af ErikS