Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
montering af spændingsregulator 29 Lør 14/6/2008 - 21:11
af Busk
Mon 23/6/2008 - 19:21
af Purellum
Polarisering af af "englænder" 4 Lør 31/5/2008 - 8:20
af Møtrik
Mon 9/6/2008 - 11:54
af Møtrik
Timer og triptæller 5 Wed 4/6/2008 - 22:15
af a62213
Thu 5/6/2008 - 17:41
af a62213
Fra Märklin til Jævnstrøm 10 Søn 1/6/2008 - 14:19
af Frben
Thu 5/6/2008 - 15:50
af Frben
Start på elektronik til modelbanen 8 Lør 31/5/2008 - 17:19
af Skovsøekspressen
Søn 1/6/2008 - 23:01
af Skovsøekspressen
Forslag til kontakt skinne 6 Mon 26/5/2008 - 22:04
af Fizban
Fri 30/5/2008 - 15:23
af Fizban
Märklin's kurvesporskifter og digital decoder fra Märklin 1 Søn 18/5/2008 - 21:17
af morten
Søn 18/5/2008 - 22:25
af Bibihest
Elektronisk afkobler 25 Tue 1/4/2008 - 16:57
af a62213
Søn 18/5/2008 - 16:06
af a62213
Hjælp til ombygning af tog 2 Lør 24/11/2007 - 9:11
af domino
Thu 1/5/2008 - 6:59
af moppe
Hvilke farver til hvilke Märklin-ledninger? 11 Mon 21/4/2008 - 20:22
af Skovsøekspressen
Thu 24/4/2008 - 21:01
af ts_dk
Vendesløjfe ?? 4 Thu 10/4/2008 - 19:10
af Fizban
Mon 21/4/2008 - 23:30
af boholm
Software til at tegne diagremer i. 5 Lør 19/4/2008 - 20:35
af Fizban
Søn 20/4/2008 - 21:21
af Fizban
Blinke kredsløb 8 Wed 16/4/2008 - 13:46
af Horsecreek
Wed 16/4/2008 - 22:47
af moppe
Lys i Bns fra Tog og Tekno 1 Mon 7/4/2008 - 10:16
af mt2604
Mon 7/4/2008 - 11:21
af Leonard
Afkoblingsskinner 18 Mon 10/3/2008 - 14:00
af klytz
Fri 4/4/2008 - 11:37
af martindahl
2- og 3-skinne sammen 1 Thu 3/4/2008 - 14:03
af frede2300
Thu 3/4/2008 - 23:28
af KnudBe
Tilbagemelder/sektion optaget 2 Mon 24/3/2008 - 17:12
af KnudBe
Mon 24/3/2008 - 19:02
af KnudBe
Glemsom 4 Tue 18/3/2008 - 22:18
af merklin
Wed 19/3/2008 - 22:45
af merklin
Brugsanvisning til Märklin 6600 electronic 5 Mon 17/3/2008 - 19:14
af disavelo
Tue 18/3/2008 - 17:08
af pejft
Märklin digitale signaler (alternativ?) (det blev langt) 9 Lør 15/3/2008 - 22:09
af "Krokodil"
Mon 17/3/2008 - 21:46
af killerp
Lidt om transformere. 57 Lør 8/3/2008 - 12:20
af Purellum
Mon 17/3/2008 - 20:20
af Purellum
Analog styring på en enkelt sporet bane m/ flere stationer 11 Mon 10/3/2008 - 15:21
af a62213
Wed 12/3/2008 - 20:28
af Lars Skjærlund
Hjelp til tilsluting 6 Thu 6/3/2008 - 20:22
af Søren Christensen
Fri 7/3/2008 - 0:48
af Revilo
Transformater 49 Lør 23/2/2008 - 13:24
af Søren Christensen
Fri 29/2/2008 - 12:06
af Klarsyn
FSB-Fragt til DOS 0 Thu 28/2/2008 - 15:43
af Souschefen
n/a