Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hvilken vej vender smd 3 Fri 29/8/2008 - 8:12
af Bibihest
Fri 29/8/2008 - 17:04
af Bibihest
Andre typer tilbagemelding? 3 Lør 16/8/2008 - 16:22
af Bibihest
Fri 22/8/2008 - 21:42
af ErikS
Lysskranke som "kontakt" 22 Tue 3/4/2007 - 14:06
af ksor
Thu 21/8/2008 - 14:41
af Gert Frikke
tips til ROCO kran 41290 0 Wed 13/8/2008 - 13:51
af kulle2007
n/a
Motor + dekoder c eller k skinner - billigste løsning 8 Tue 5/8/2008 - 12:03
af frede2300
Tue 12/8/2008 - 0:23
af Bibihest
Blokstyring 24 Thu 24/7/2008 - 7:37
af a62213
Lør 26/7/2008 - 7:28
af a62213
Eletronik til lille peneltog 8 Thu 17/7/2008 - 20:07
af kulle2007
Søn 20/7/2008 - 22:33
af S123
Bomanlæg 1 Thu 17/7/2008 - 12:47
af Busk
Fri 18/7/2008 - 21:16
af Jean
Relæ - ikke modeltogsrelateret 3 Wed 16/7/2008 - 21:49
af lgh
Wed 16/7/2008 - 22:27
af lgh
Sporskifte drev 16 Mon 16/6/2008 - 18:59
af a62213
Lør 12/7/2008 - 10:19
af mylle
Koblinger 15 Fri 23/11/2007 - 17:39
af Asger
Wed 9/7/2008 - 21:40
af Leif Bach
Bremsestrækning til AC, hvordan 2 Fri 27/6/2008 - 23:33
af Skovsøekspressen
Wed 9/7/2008 - 19:43
af Leif Bach
Udskiftning af decoder 0 Tue 8/7/2008 - 19:53
af Busk
n/a
Minus plus 5 Thu 3/7/2008 - 16:51
af Busk
Thu 3/7/2008 - 20:38
af jkristia
montering af spændingsregulator 29 Lør 14/6/2008 - 20:11
af Busk
Mon 23/6/2008 - 18:21
af Purellum
Polarisering af af "englænder" 4 Lør 31/5/2008 - 7:20
af Møtrik
Mon 9/6/2008 - 10:54
af Møtrik
Timer og triptæller 5 Wed 4/6/2008 - 21:15
af a62213
Thu 5/6/2008 - 16:41
af a62213
Fra Märklin til Jævnstrøm 10 Søn 1/6/2008 - 13:19
af Frben
Thu 5/6/2008 - 14:50
af Frben
Start på elektronik til modelbanen 8 Lør 31/5/2008 - 16:19
af Skovsøekspressen
Søn 1/6/2008 - 22:01
af Skovsøekspressen
Forslag til kontakt skinne 6 Mon 26/5/2008 - 21:04
af Fizban
Fri 30/5/2008 - 14:23
af Fizban
Märklin's kurvesporskifter og digital decoder fra Märklin 1 Søn 18/5/2008 - 20:17
af morten
Søn 18/5/2008 - 21:25
af Bibihest
Elektronisk afkobler 25 Tue 1/4/2008 - 15:57
af a62213
Søn 18/5/2008 - 15:06
af a62213
Hjælp til ombygning af tog 2 Lør 24/11/2007 - 8:11
af domino
Thu 1/5/2008 - 5:59
af moppe
Hvilke farver til hvilke Märklin-ledninger? 11 Mon 21/4/2008 - 19:22
af Skovsøekspressen
Thu 24/4/2008 - 20:01
af ts_dk
Vendesløjfe ?? 4 Thu 10/4/2008 - 18:10
af Fizban
Mon 21/4/2008 - 22:30
af boholm