Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Fleischmann drejeskive 6152 - drejekontakt 6909 7 Lør 22/11/2014 - 16:33
af HEDO
Thu 27/11/2014 - 21:35
af HEDO
Forsyning af lysdioder. 22 Fri 28/11/2014 - 2:36
af Henrik227
Lør 29/11/2014 - 16:56
af Bent_P
sportavle 12 Wed 29/8/2012 - 20:57
af Haage
Mon 1/12/2014 - 8:24
af bqg
Roco booster 10765 2 Wed 3/12/2014 - 11:50
af FK
Wed 3/12/2014 - 13:36
af FK
Interiørbelysning i BNS Styrevogn fra Togmodelle. 7 Fri 15/8/2014 - 12:23
af JakobDSB
Fri 19/12/2014 - 3:50
af pejft
Erfaring med trådløs kamera 0 Lør 20/12/2014 - 17:24
af Marklin4me
n/a
Digitaliserng af ældre Roco V260 2 Thu 25/12/2014 - 22:36
af HEDO
Fri 26/12/2014 - 7:38
af HEDO
Lanterne til PECO sporskifter ? 4 Mon 29/12/2014 - 16:31
af HEDO
Tue 30/12/2014 - 23:50
af Skott
Byg selv dekoder 4 Fri 2/1/2015 - 16:00
af DJ.Lucifer
Søn 4/1/2015 - 10:46
af DJ.Lucifer
Montering af servo i Heljans vindmølle 11 Wed 7/1/2015 - 21:16
af HEDO
Lør 10/1/2015 - 13:10
af Bent_P
LED-bånd vs dekoder. 26 Fri 5/12/2014 - 1:02
af Henrik227
Mon 12/1/2015 - 23:44
af trainmad
Servomotor til remise, erfaringer 11 Wed 10/12/2014 - 23:00
af HEDO
Thu 15/1/2015 - 8:47
af HEDO
Dekoder skifter køreretning ... 8 Wed 24/12/2014 - 16:47
af Litra-H
Søn 18/1/2015 - 11:09
af lstarup
Isolering af skinner/sidespor, forvirret ?? 4 Fri 23/1/2015 - 23:43
af domino
Lør 24/1/2015 - 1:04
af f1freakdk
hvad er dette ? 6 Lør 31/1/2015 - 18:12
af Lassefar2009
Søn 1/2/2015 - 17:24
af Lassefar2009
Forvirret med bremsemodul og digital 4 Thu 29/1/2015 - 19:50
af Magnusmyggen
Mon 9/2/2015 - 11:21
af DanskBjergbane
Sporskifte tilbagemelding (DCC & sporbesat melder) 6 Wed 11/2/2015 - 11:41
af brv64b
Lør 14/2/2015 - 15:39
af ZaiperEls
Forskellen på LK100 og LK200? 4 Søn 1/3/2015 - 14:07
af TireBurner
Søn 1/3/2015 - 19:21
af trn85
Simpelt belysning i huse 7 Tue 3/3/2015 - 18:23
af crjensen
Wed 4/3/2015 - 21:59
af BT
Danske ikoner til Rocrail 3 Mon 9/3/2015 - 10:16
af Denis Schuster ...
Mon 9/3/2015 - 18:47
af Denis Schuster ...
LED pærer til Maerklin lyssignaler af ældre årgang?? 5 Lør 14/3/2015 - 8:06
af ventrikel
Mon 16/3/2015 - 9:07
af ventrikel
Strømforsyning fra pc 10 Mon 16/3/2015 - 22:33
af jkp4100
Thu 19/3/2015 - 13:08
af Baungaard
hvem ligger inde med et diagram i normal størelse fra Banen nr. 21 1 Fri 20/3/2015 - 11:04
af Voice_dk
Fri 20/3/2015 - 13:40
af Alex
Kondensator på BNS Lysprint... 3 Fri 20/3/2015 - 20:47
af fkm
Fri 20/3/2015 - 22:06
af Bent_P
Hjælp til analog Lokomotiv (Märklin 3000) 6 Fri 27/3/2015 - 15:46
af cruiser79
Lør 28/3/2015 - 0:10
af Perjc