Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Begynder hjælp til Faller CarSystem eller andre "bilsystemer". 2 Søn 9/10/2011 - 15:06
af Newtrain
Tue 11/10/2011 - 17:38
af SørenG
To tog på en A-til-B bane… 7 Mon 10/10/2011 - 9:40
af Lincoln
Tue 11/10/2011 - 10:07
af bqg
Lyssætning 39 Lør 28/2/2009 - 18:51
af Erik 1:87
Søn 9/10/2011 - 23:26
af Ole Vedel
LØST: Begynderspørgsmål til køreledning 0 Lør 8/10/2011 - 0:47
af MichaelF
n/a
Prototype for funktionsdekodere 3 Thu 29/9/2011 - 13:59
af Harley
Wed 5/10/2011 - 21:03
af Harley
3/2 skinnedrift 7 Fri 23/9/2011 - 17:26
af OLIVERHC12
Fri 23/9/2011 - 18:54
af OLIVERHC12
Strøm til banen 4 Søn 11/9/2011 - 14:54
af femøl
Mon 12/9/2011 - 9:08
af Jørnet
Peco englænder polarisering 1 Søn 11/9/2011 - 19:16
af MY1104
Søn 11/9/2011 - 19:48
af boholm
Infrarød tilbagemelding 12 Mon 5/9/2011 - 12:42
af Baungaard
Lør 10/9/2011 - 15:00
af Baungaard
koble 2 decoder sammen 2 Fri 9/9/2011 - 13:39
af diablomandk
Fri 9/9/2011 - 15:51
af diablomandk
Organisering af de mange ledninger under modelbanen 7 Søn 24/7/2011 - 19:56
af lehnemann
Fri 9/9/2011 - 14:55
af ksor
Videresending af signal fra fjernbetjening 4 Lør 3/9/2011 - 9:47
af jkp4100
Søn 4/9/2011 - 16:35
af jkp4100
selvbyg af kabel fra pc til digitalforstærker? 1 Søn 4/9/2011 - 7:24
af tøf tøf
Søn 4/9/2011 - 11:21
af Triangel
Automatisk sporskifte ved vendesløjfemodul 35 Lør 16/4/2011 - 21:52
af JD
Lør 27/8/2011 - 22:50
af TT-tog
Sportavle layout 21 Mon 15/8/2011 - 7:48
af Baungaard
Thu 25/8/2011 - 14:27
af Triangel
Tilbagemelding på digitale signaler 4 Søn 7/8/2011 - 21:08
af Lau82
Thu 25/8/2011 - 6:48
af bygger01
Roco maus vil kun være slave, hvorfor? Emne flyttet
tilbagemelding spor z sporskifter.. 0 Søn 14/8/2011 - 8:32
af tøf tøf
n/a
Lille modstand og watt spørgsmål 3 Fri 12/8/2011 - 21:43
af Bibihest
Lør 13/8/2011 - 9:00
af Bibihest
overkørsels lamper 0 Tue 9/8/2011 - 21:47
af JGJ67
n/a
Sportavle med lysdioder / flyttet fra et andet indlæg 21 Tue 28/6/2011 - 6:50
af bygger01
Lør 6/8/2011 - 8:32
af mymn
ac regulering med arduino 4 Thu 4/8/2011 - 8:11
af Tjalfe76
Fri 5/8/2011 - 12:13
af Voice_dk
signal styring 8 Lør 7/5/2011 - 20:34
af miken
Tue 2/8/2011 - 21:20
af miken
Lyd i overkørsel 38 Lør 9/7/2011 - 14:08
af Jernhesten
Tue 2/8/2011 - 9:34
af Gert Frikke
Tråd til Servo 0 Tue 2/8/2011 - 7:12
af Møtrik
n/a