Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Strøm til banen 4 Søn 11/9/2011 - 15:54
af femøl
Mon 12/9/2011 - 10:08
af Jørnet
Peco englænder polarisering 1 Søn 11/9/2011 - 20:16
af MY1104
Søn 11/9/2011 - 20:48
af boholm
Infrarød tilbagemelding 12 Mon 5/9/2011 - 13:42
af Baungaard
Lør 10/9/2011 - 16:00
af Baungaard
koble 2 decoder sammen 2 Fri 9/9/2011 - 14:39
af diablomandk
Fri 9/9/2011 - 16:51
af diablomandk
Organisering af de mange ledninger under modelbanen 7 Søn 24/7/2011 - 20:56
af lehnemann
Fri 9/9/2011 - 15:55
af ksor
Videresending af signal fra fjernbetjening 4 Lør 3/9/2011 - 10:47
af jkp4100
Søn 4/9/2011 - 17:35
af jkp4100
selvbyg af kabel fra pc til digitalforstærker? 1 Søn 4/9/2011 - 8:24
af tøf tøf
Søn 4/9/2011 - 12:21
af Triangel
Automatisk sporskifte ved vendesløjfemodul 35 Lør 16/4/2011 - 22:52
af JD
Lør 27/8/2011 - 23:50
af TT-tog
Sportavle layout 21 Mon 15/8/2011 - 8:48
af Baungaard
Thu 25/8/2011 - 15:27
af Triangel
Tilbagemelding på digitale signaler 4 Søn 7/8/2011 - 22:08
af Lau82
Thu 25/8/2011 - 7:48
af bygger01
Roco maus vil kun være slave, hvorfor? Emne flyttet
tilbagemelding spor z sporskifter.. 0 Søn 14/8/2011 - 9:32
af tøf tøf
n/a
Lille modstand og watt spørgsmål 3 Fri 12/8/2011 - 22:43
af Bibihest
Lør 13/8/2011 - 10:00
af Bibihest
overkørsels lamper 0 Tue 9/8/2011 - 22:47
af JGJ67
n/a
Sportavle med lysdioder / flyttet fra et andet indlæg 21 Tue 28/6/2011 - 7:50
af bygger01
Lør 6/8/2011 - 9:32
af mymn
ac regulering med arduino 4 Thu 4/8/2011 - 9:11
af Tjalfe76
Fri 5/8/2011 - 13:13
af Voice_dk
signal styring 8 Lør 7/5/2011 - 21:34
af miken
Tue 2/8/2011 - 22:20
af miken
Lyd i overkørsel 38 Lør 9/7/2011 - 15:08
af Jernhesten
Tue 2/8/2011 - 10:34
af Gert Frikke
Tråd til Servo 0 Tue 2/8/2011 - 8:12
af Møtrik
n/a
Nem besatmelder 13 Thu 21/7/2011 - 17:28
af julemanden
Fri 22/7/2011 - 21:44
af Gert Frikke
Ledninger 1 Wed 20/7/2011 - 15:57
af femøl
Wed 20/7/2011 - 17:14
af Gert Frikke
Besatmeldning 25 Wed 13/7/2011 - 22:17
af bmpplan
Tue 19/7/2011 - 9:52
af Skott
Aflange lysdioder 1 Tue 19/7/2011 - 9:11
af condor-9
Tue 19/7/2011 - 9:43
af Gert Frikke
Opbygning af sporskiftetavle 12 Fri 17/9/2010 - 17:43
af Reiner
Mon 18/7/2011 - 17:26
af Horsecreek
Marklin 74490 sporskiftedrev brænder af ??? 26 Tue 12/7/2011 - 16:41
af RS76
Søn 17/7/2011 - 22:02
af RS76