Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
SJ litt. E1c 1361. 0 Tue 6/6/2017 - 19:08
af mikath
n/a
Äldre hus 0 Tue 6/6/2017 - 15:05
af Bo
n/a
SJ litt. CD6a 720. 2 Tue 6/6/2017 - 12:36
af mikath
Tue 6/6/2017 - 14:10
af mikath
Scratch byggda modeller 8 Tue 6/6/2017 - 5:57
af Bo
Fri 9/6/2017 - 13:50
af Bo
SJ litt. Zp 234. 0 Mon 5/6/2017 - 23:05
af mikath
n/a
Heljan - SJ litt. T21 66. 0 Mon 5/6/2017 - 21:36
af mikath
n/a
SJ litt. Ka 689. 0 Mon 5/6/2017 - 19:29
af mikath
n/a
SJ litt. Ha 471. 0 Mon 5/6/2017 - 12:49
af mikath
n/a
SJ litt. K17 1640. 6 Mon 5/6/2017 - 12:41
af mikath
Mon 5/6/2017 - 23:10
af mikath
SJ litt. Z64 396. 0 Mon 5/6/2017 - 11:47
af mikath
n/a
SJ litt. Tp 3500. 2 Søn 4/6/2017 - 22:10
af mikath
Mon 5/6/2017 - 19:16
af mikath
SJ litt. E10 1747. 9 Søn 4/6/2017 - 20:56
af mikath
Lør 10/6/2017 - 10:58
af mikath
SJ Ua lok 0 Fri 2/6/2017 - 16:30
af Bo
n/a
Tandhjulsfedt til stål og delrin 3 Tue 18/4/2017 - 23:46
af El Capitan
Wed 19/4/2017 - 11:52
af El Capitan
3D tegning og printning 13 Wed 12/4/2017 - 23:57
af nicolai0808
Mon 4/3/2019 - 9:52
af gejo
OKT drejeskive 9 meter 0 Fri 7/4/2017 - 15:06
af PeterAaquist
n/a
Montering af håndhjul 1 Søn 2/4/2017 - 13:38
af Lincoln
Søn 2/4/2017 - 16:43
af pejft
Ombygning fra DC til AC af Piko lok. 15 Fri 17/3/2017 - 11:27
af ventrikel
Wed 12/4/2017 - 15:42
af humlebumletog
MH 201 9 Søn 5/3/2017 - 18:22
af fjorbak
Mon 6/3/2017 - 10:51
af peterw
Foto(s) af tagdetaljer omkring pantograf, 2. generations S-tog? 10 Thu 2/3/2017 - 10:36
af peterw
Lør 4/3/2017 - 12:04
af seg
Adskillelse af Hogwarts lokomotiv 5 Tue 21/2/2017 - 20:46
af Terslin
Thu 23/2/2017 - 20:43
af Terslin
Eget logo på vogn 8 Thu 26/1/2017 - 22:09
af theWSU
Mon 5/6/2017 - 11:52
af mikath
Spørgsmål om lakeret kobbertråd til LED i signaler 4 Mon 9/1/2017 - 22:31
af ladvogn
Tue 10/1/2017 - 0:17
af HEDO
Märklin reservedelsnummer 3 Lør 7/1/2017 - 20:16
af Hansen2010
Lør 7/1/2017 - 21:22
af Hansen2010
Modul: rammehøjde 4 Lør 17/12/2016 - 11:20
af jjbro
Thu 22/12/2016 - 12:40
af PerOlsen