Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Erfaringer med Möllehem Gårdsproduktion 9 Thu 11/7/2019 - 10:33
af Horsecreek
Lør 2/11/2019 - 12:09
af mylle
Billig 12 Volt elektronisk timer 11 Tue 29/10/2019 - 14:51
af Niels
Thu 31/10/2019 - 7:52
af Niels
Slæbesko til lokomotiv 1 Tue 29/10/2019 - 17:42
af Jens Nielsen
Tue 29/10/2019 - 22:13
af mikkelwf
Lys i Bns fra Tog og Tekno 2 Mon 7/4/2008 - 9:16
af mt2604
Søn 20/10/2019 - 0:05
af fjorbak
Fleischmann tog hakker 2 Tue 15/10/2019 - 16:28
af knudsen1767
Tue 15/10/2019 - 17:48
af knudsen1767
Uhlenbrock Intellibox 650 7 Søn 8/9/2019 - 12:59
af digi6600
Thu 12/9/2019 - 16:43
af digi6600
Viessmann signal 2 Mon 9/9/2019 - 20:11
af Jens Nielsen
Wed 11/9/2019 - 0:05
af f1freakdk
Drejeskive 7286 driller 4 Tue 19/2/2019 - 22:36
af Robse
Lør 31/8/2019 - 16:59
af Bertel
Drev. 6 Søn 14/7/2019 - 19:24
af Grouleff
Mon 22/7/2019 - 8:48
af f1freakdk
Bremse modul 9 Tue 26/3/2019 - 20:22
af Kurt P
Tue 14/5/2019 - 17:05
af gejo
ECos 50000 1 Mon 29/4/2019 - 10:27
af flemming 0704
Mon 29/4/2019 - 12:47
af DanskBjergbane
Lys i vogne 4 Lør 9/3/2019 - 11:37
af Mortenmp
Wed 20/3/2019 - 10:43
af peterw
Hjemmebygget power pack 22 Lør 2/3/2019 - 20:18
af Henrik227
Thu 7/3/2019 - 20:04
af Henrik227
Røggenerator Märklin 3048 ældre model 3 Søn 3/2/2019 - 11:47
af Kurt P
Lør 2/3/2019 - 18:14
af Kresten
Konvertering af BRAWA KØF fra AC til DC? 4 Fri 1/3/2019 - 20:12
af ct
Lør 2/3/2019 - 15:06
af peterw
Arduino 42 Mon 11/1/2010 - 12:55
af frede2300
Wed 20/2/2019 - 18:31
af Hr.Rassmussen
Sporskifte 1 Fri 15/2/2019 - 9:30
af Løffe
Fri 15/2/2019 - 20:10
af job
Hastighedsmåling 4 Søn 3/2/2019 - 16:03
af ush
Tue 5/2/2019 - 8:23
af DanskBjergbane
lenz bremsemodul bm2 0 Fri 1/2/2019 - 19:53
af Jens Nielsen
n/a
K skinne sproskifter, strømforbrug? 6 Fri 1/2/2019 - 0:14
af Robse
Fri 1/2/2019 - 17:07
af AE800
Märklin digital decoder 60982 1 Wed 23/1/2019 - 9:26
af Kurt P
Wed 23/1/2019 - 10:04
af peterw
Hvordan man laver sine DC hjul om til AC hjul 3 Mon 21/1/2019 - 22:39
af Robse
Tue 22/1/2019 - 8:29
af gejo
vejoverskæring automatik 3 Mon 21/1/2019 - 11:11
af merklin
Mon 21/1/2019 - 20:21
af Lars Skjærlund
Digikeijs 4018 problemer 10 Lør 5/1/2019 - 0:24
af Perss
Thu 10/1/2019 - 9:10
af DanskBjergbane
Arduino + Servo til sporskifte 19 Mon 7/1/2019 - 17:07
af Hr.Rassmussen
Wed 9/1/2019 - 12:46
af TogSvendsen