Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Reparation af Märklin Litra N - BR50 53 Mon 16/2/2009 - 23:44
af Kresten
Tue 31/3/2009 - 20:56
af Ty2 406
Manuel styring af signaler 33 Wed 11/3/2009 - 13:05
af trn85
Fri 20/3/2009 - 10:34
af trn85
A/S FRICHS Firkantet (ups) 8 Thu 12/3/2009 - 9:34
af Møtrik
Fri 13/3/2009 - 11:00
af Møtrik
Lodning af messing/nysølvplade 3 Thu 12/3/2009 - 13:56
af Møtrik
Fri 13/3/2009 - 4:48
af kedde
Ombygning af Trix BR232 0 Wed 11/3/2009 - 15:44
af Bibihest
n/a
Førehus i et V200 1 Thu 19/2/2009 - 18:49
af peet
Thu 19/2/2009 - 19:00
af moppe
Ombygning af HobbyTrade litra D fra AC til DC 13 Fri 16/1/2009 - 23:28
af kedde
Søn 18/1/2009 - 14:59
af kedde
Slangerup Privat Baner har anskaffet sig 4 Tue 6/1/2009 - 23:10
af pejft
Wed 7/1/2009 - 9:22
af pejft