Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Litreringer til GDS C 41 og C 42 6 Thu 28/2/2013 - 20:32
af CBorch
Mon 11/3/2013 - 0:12
af persmed
Byg en HS II 12 Mon 4/3/2013 - 23:05
af F.Ormstrup
Mon 25/3/2013 - 23:21
af Flemming
tegninger af signaler H0 0 Wed 13/3/2013 - 21:01
af mike ip
n/a
Påskrifter på rumpeged 2 Tue 19/3/2013 - 13:45
af Arne Syverstad
Tue 19/3/2013 - 14:15
af Arne Syverstad
Sådan får du både ros af fruen og råd til lidt modeltog! 1 Søn 24/3/2013 - 18:08
af pejft
Mon 25/3/2013 - 11:15
af Duus
Marsipanbrød 0 Mon 25/3/2013 - 23:08
af Arne Syverstad
n/a
Sorte Anna --> Hs 0 Tue 26/3/2013 - 0:39
af Helweg
n/a
Fotos søges: OHJ B234 og B235 ca. 1974- 1 Lør 30/3/2013 - 11:55
af peterw
Lør 30/3/2013 - 14:57
af peterw
Søvpilen - ombygning af interiør 1 Tue 2/4/2013 - 16:10
af JakobBC
Wed 3/4/2013 - 10:27
af Lukas A
Korsør - Skala 1:87 5 Tue 2/4/2013 - 16:45
af ZaiperEls
Lør 6/4/2013 - 22:34
af PTMadsen
Problem med ombygning af Märklin CE 800 (E63) til digitaldrift. 10 Søn 14/4/2013 - 23:35
af Arni
Fri 19/4/2013 - 0:07
af Arni
OKT F Maskine 0 Wed 17/4/2013 - 18:07
af mm-modeller
n/a
Røg 5 Søn 28/4/2013 - 20:13
af lille-hansen
Lør 4/5/2013 - 19:56
af Lukas A
märklin 3029 hjælp! 11 Lør 4/5/2013 - 16:16
af Christian2602
Lør 8/6/2013 - 21:45
af f1freakdk
Diesel-os 3 Lør 4/5/2013 - 19:34
af mr-data
Søn 5/5/2013 - 6:33
af esben2009
Udskiftning af hjul 0 Wed 8/5/2013 - 18:53
af 1PTN
n/a
Problem med kalkepapir. 8 Fri 17/5/2013 - 16:53
af Rep Neslein
Mon 20/5/2013 - 0:47
af Rep Neslein
jernbane bro 37 Lør 18/5/2013 - 23:17
af HNE3003
Lør 21/12/2013 - 12:31
af Marklin4me
gøteborg koblinger 8 Wed 22/5/2013 - 20:57
af gm freak
Mon 27/5/2013 - 17:30
af gm freak
renovering af drejeskive 20 Fri 14/6/2013 - 14:18
af Himmerlandsbanerne
Fri 28/6/2013 - 22:56
af Himmerlandsbanerne
tegning af DO 6 Mon 17/6/2013 - 19:35
af Stonefire
Tue 18/6/2013 - 14:55
af Stonefire
Ombygning af Lima tog? 1 Mon 17/6/2013 - 21:37
af Christian2602
Tue 18/6/2013 - 6:32
af birkla
Modelbygger søges 8 Søn 23/6/2013 - 13:14
af Fungusar
Tue 9/7/2013 - 17:26
af bl
Kolonnehuse 2 Søn 23/6/2013 - 19:09
af Stonefire
Mon 24/6/2013 - 7:08
af Stonefire
Hvordan laver man selv vinduer? 4 Tue 25/6/2013 - 13:07
af okhansen
Fri 28/6/2013 - 18:22
af merete_np