Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Byg din egen drejeskive 2 Lør 1/1/2011 - 21:33
af JD
Lør 22/1/2011 - 18:57
af JD
Stjernehjul 12,5 mm til epoke I/II modeller - findes det? 11 Tue 18/1/2011 - 11:50
af MB
Wed 19/1/2011 - 20:51
af MB
Hobbytrade´s farver 13 Mon 14/6/2010 - 10:33
af kifa
Tue 11/1/2011 - 9:57
af Svend
Schweizer Lichtwechsel - Schweizisk lygteføring 1 Fri 7/1/2011 - 22:13
af Kresten
Fri 7/1/2011 - 23:53
af frede2300
Titan kran fra Model-Byg 39 Mon 27/12/2010 - 20:08
af martindahl
Thu 6/1/2011 - 21:45
af kylle
løsningen på et stort problem 8 Mon 3/1/2011 - 23:20
af Gert Frikke
Tue 4/1/2011 - 9:47
af 00
Jeg har en drøm: - Om en Bu 11 Wed 29/12/2010 - 22:16
af Kim Larsen
Søn 2/1/2011 - 23:42
af Svend
8-tals helix - gisp! 0 Lør 1/1/2011 - 21:45
af JD
n/a
Lyd i Br 189 Piko 1 Lør 1/1/2011 - 16:48
af kifa
Lør 1/1/2011 - 18:19
af moppe
Roco kran 7 Lør 25/12/2010 - 20:37
af Kaalby
Mon 27/12/2010 - 13:12
af Kaalby
Lollandsbanen M14 0 Fri 17/12/2010 - 11:08
af ventrikel
n/a
Hjælp til opbygning af baneanlæg. 19 Fri 11/6/2010 - 12:40
af Knud den II
Wed 8/12/2010 - 21:44
af djee
Ombygning/bygning af NKJ1 og NKJ 2 1 Wed 8/12/2010 - 2:21
af alshock
Wed 8/12/2010 - 21:02
af D 804
Marklin MY ombyggning fra analog til digital med lyd 50 Thu 14/5/2009 - 15:50
af Sebastian Leo F...
Mon 6/12/2010 - 19:38
af Lars
Märklin 3309 Telex 3 Tue 16/11/2010 - 10:43
af volvo
Søn 5/12/2010 - 12:28
af Kresten
LJ M33 7 Fri 9/7/2010 - 8:06
af Hippie02
Lør 4/12/2010 - 22:47
af Svend
Færgen Christian IX i HO. 4 Fri 8/1/2010 - 16:58
af F.Ormstrup
Lør 4/12/2010 - 21:42
af Lars
Lysdioder 4 Lør 4/12/2010 - 13:53
af Litra ME
Lør 4/12/2010 - 17:25
af Kresten
OMBYGNING AF HOBBYBOSS K-5 JERNBANEKANONEN 2 Søn 21/11/2010 - 23:25
af kildemoes
Fri 26/11/2010 - 13:05
af kildemoes
Idéer og tips til selvbyg af skibe og bygninger. 1 Søn 21/11/2010 - 21:52
af F.Ormstrup
Søn 21/11/2010 - 23:07
af henho
DSB MK 33 Fri 29/10/2010 - 10:39
af Tommy Wraa
Søn 21/11/2010 - 21:57
af ulrikernst
Byggeriet af storebælt i kmk 0 Lør 20/11/2010 - 13:25
af D 826
n/a
Ombyg Hobbytrade ME til styrevognstog 3 Lør 9/10/2010 - 11:35
af Togsøn
Thu 18/11/2010 - 21:39
af cbt
Brittisk Live Steam udsendelse 3 Thu 18/11/2010 - 6:16
af PerOlsen
Thu 18/11/2010 - 20:59
af bl
Heljan lyntog med to røde og en gul slutter ! 2 Mon 15/11/2010 - 15:56
af Togsøn
Mon 15/11/2010 - 22:09
af SørenG