Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Skinner & motor/switch 0 Tue 26/1/2010 - 19:11
af RhB644
n/a
Forbedring af strømoptag på Roco DSB Traktor 1 4 Søn 24/1/2010 - 9:07
af Elgen
Søn 24/1/2010 - 16:53
af Elgen
Stålvogne II 7 Thu 21/1/2010 - 17:10
af UTJ
Fri 22/1/2010 - 16:32
af bl
Stålvogne I 14 Thu 21/1/2010 - 16:57
af UTJ
Fri 22/1/2010 - 11:26
af Willie Garvin
Ombygning af Marklin: 34989 T 298 2 Wed 20/1/2010 - 21:11
af hansblik
Thu 21/1/2010 - 17:54
af Mikael
Heljan P-maskine - en omvendt konvertering DC til AC 3 Tue 12/1/2010 - 14:38
af Elgen
Tue 12/1/2010 - 16:15
af Elgen
C-skinne ombygning 16 Thu 7/1/2010 - 13:00
af Bibihest
Fri 8/1/2010 - 11:25
af Bibihest
Bedre strømoptag på MT 10 Lør 2/1/2010 - 12:30
af jkp4100
Søn 3/1/2010 - 21:44
af kylle
strømoptag på en Frichs 4kant 0 Mon 21/12/2009 - 21:24
af Møtrik
n/a
Ombygning af Lima MR til Märklin digital 11 Lør 12/12/2009 - 23:11
af mije
Søn 20/12/2009 - 12:11
af soelgaard
Rensning med ultralyd (er der en kemiker til stede?) 11 Fri 11/12/2009 - 8:30
af Kresten
Lør 19/12/2009 - 14:15
af bl
Heljan AC til DC 0 Fri 18/12/2009 - 7:38
af Elgen
n/a
MÄRKLIN BR96 Mallet nr 3496 10 Wed 9/12/2009 - 23:38
af volvo
Fri 18/12/2009 - 6:17
af moppe
lille værksted 4 Thu 17/12/2009 - 9:51
af JGJ67
Thu 17/12/2009 - 19:48
af JGJ67
Litra MK 13 Tue 11/8/2009 - 23:01
af marrix
Lør 12/12/2009 - 12:41
af Torben Z.
Ombygning af Märklin 3003 (DB BR 3003) 2 Wed 9/12/2009 - 23:48
af Bjørn
Fri 11/12/2009 - 1:00
af Bjørn
armsignal 0 Tue 8/12/2009 - 8:43
af JGJ67
n/a
Hobbytrade nyhed! 5 Wed 28/10/2009 - 16:15
af Gert Frikke
Tue 8/12/2009 - 8:38
af JGJ67
Litra DD 7 Wed 25/11/2009 - 23:09
af AHJ 5203
Thu 3/12/2009 - 17:14
af AHJ 5203
Nedskalering af tegning 3 Søn 29/11/2009 - 20:56
af Bent Grundal
Wed 2/12/2009 - 22:34
af Møtrik
N.Maskinen 24 Lør 7/11/2009 - 21:41
af jimmyoldtimer
Mon 9/11/2009 - 18:47
af jimmyoldtimer
DC-CarSystem 6 Thu 22/10/2009 - 21:43
af disavelo
Lør 24/10/2009 - 18:59
af Ole Vedel
Slangerup Privat Baner har sat renoverede vogne i drift 0 Søn 11/10/2009 - 12:16
af pejft
n/a
ændre lyset i loks 5 Lør 3/10/2009 - 7:19
af Møtrik
Fri 9/10/2009 - 18:47
af moppe
Renovering af BR 89 (Märklin 3000) 3 Thu 8/10/2009 - 9:09
af peet
Fri 9/10/2009 - 16:33
af Møtrik