Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Bygning af bænkevogn 5 Fri 18/6/2010 - 12:19
af merete_np
Fri 18/6/2010 - 20:26
af D 804
Øfærger. 12 Wed 16/6/2010 - 2:09
af Togfører
Fri 18/6/2010 - 1:21
af Togfører
OMBYGNING OG JUSTERING AF HELJAN E/F. 0 Thu 17/6/2010 - 13:32
af PK
n/a
Heljan Litra P 2 Wed 16/6/2010 - 12:29
af Hippie02
Wed 16/6/2010 - 13:38
af Hippie02
Nye påskrifter på "Sølvpilen". 2 Mon 14/6/2010 - 10:33
af gnilre2
Tue 15/6/2010 - 16:32
af pejft
Litra og mærker 7 Søn 13/6/2010 - 13:23
af kifa
Mon 14/6/2010 - 11:05
af kifa
Keyser Model Kits Class "C" 4-4-0 22 Thu 10/6/2010 - 21:59
af martindahl
Lør 12/6/2010 - 11:49
af modellbygger
Skruer 4 Thu 10/6/2010 - 14:43
af Busk
Fri 11/6/2010 - 17:55
af Lars Skjærlund
Delt bogie 3 Thu 10/6/2010 - 20:23
af mr-data
Thu 10/6/2010 - 20:52
af pejft
Mere moment med større motor? 3 Lør 29/5/2010 - 0:26
af JD
Lør 29/5/2010 - 9:45
af moppe
Teginger af DSB 20 m drejeskive 6 Tue 25/5/2010 - 12:22
af lars hansen
Tue 25/5/2010 - 17:07
af lars hansen
Ombygning af MA Sølvpil / Rocco med lyd fra DC ----->> 7 Mon 17/5/2010 - 16:47
af bygger01
Fri 21/5/2010 - 20:16
af bygger01
koblinger 5 Thu 15/4/2010 - 11:05
af JGJ67
Thu 20/5/2010 - 22:59
af R 950
HHJ G 86 0 Thu 20/5/2010 - 12:46
af merete_np
n/a
Lave alm. Märklin sporskifte om til el-sporskifte ? 2 Søn 9/5/2010 - 20:34
af Per10000
Mon 10/5/2010 - 18:41
af Per10000
stangtræk til sporskifter 3 Søn 2/5/2010 - 15:53
af z-land dk
Søn 2/5/2010 - 18:15
af merete_np
Ubby Havnemølle 2 Søn 4/4/2010 - 10:37
af stykgods
Lør 1/5/2010 - 21:18
af nipe
Aalborgbanernes "cerise fonce" farve 3 Lør 24/4/2010 - 21:34
af Futkarl
Søn 25/4/2010 - 10:20
af Ty2 406
Mursten 8 Thu 22/4/2010 - 19:53
af basse-jensen
Lør 24/4/2010 - 7:21
af Erik 1:87
HBS S 132 0 Lør 17/4/2010 - 11:17
af merete_np
n/a
Lav en P & T Perrontraktor + kærre i model. 2 Thu 15/4/2010 - 22:10
af F.Ormstrup
Thu 15/4/2010 - 23:33
af Gert Frikke
Ilægning af ny motor Egger-bahn 5 Tue 13/4/2010 - 9:17
af Defess
Wed 14/4/2010 - 17:36
af moppe
epoke III dagslyssignaler 13 Thu 1/4/2010 - 22:14
af Gert Frikke
Wed 7/4/2010 - 9:00
af Gert Frikke
Laster til H0. Men I andre må godt kigge med. 44 Tue 7/4/2009 - 13:55
af F.Ormstrup
Mon 5/4/2010 - 23:45
af Newtrain
ME 1533 med klar meldingsblink 10 Lør 3/4/2010 - 17:47
af jimmyoldtimer
Søn 4/4/2010 - 16:45
af Duizz