Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
S1/WRm 5 Fri 18/2/2011 - 23:26
af Cargoman
Mon 25/4/2011 - 22:44
af Cargoman
ombygning af my 1108 12 Fri 22/4/2011 - 17:59
af miken
Søn 24/4/2011 - 8:00
af miken
Faller fyrtårn med skarpt lys 4 Fri 22/4/2011 - 20:37
af moppe
Lør 23/4/2011 - 6:52
af ppilot
Lidt inspiration omkring selvbyg af huse m.m. 0 Fri 22/4/2011 - 16:50
af Marklin4me
n/a
Ledeværk i færgelejer 2 Søn 17/4/2011 - 22:05
af D 826
Søn 17/4/2011 - 22:54
af D 826
mirakler sker: en forbedret ZB stjernen 5 Tue 12/4/2011 - 2:26
af h087
Tue 12/4/2011 - 21:30
af nyboder
Sportavle 6 Wed 6/4/2011 - 9:29
af miken
Wed 6/4/2011 - 14:58
af miken
Diameter på Märklin 210888 anker 4 Tue 5/4/2011 - 11:39
af f1freakdk
Tue 5/4/2011 - 21:39
af f1freakdk
RGB led 48 Søn 20/3/2011 - 8:18
af miken
Søn 3/4/2011 - 22:04
af moppe
Grund modeller 0 Tue 29/3/2011 - 17:52
af r98bfmi
n/a
HJÆLP!! Farver invendig i Tagrytter AR? 6 Wed 9/3/2011 - 14:20
af FutNielsen
Thu 10/3/2011 - 10:48
af Skovsøekspressen
Nødvendige tvangskinner? 15 Wed 9/3/2011 - 12:42
af tybalt
Thu 10/3/2011 - 9:41
af erikolsen1954
AB5 2 Mon 28/2/2011 - 14:06
af Gert Frikke
Wed 2/3/2011 - 4:37
af nyboder
Tor Bn og Bns. 19 Lør 9/5/2009 - 12:10
af ThomasT73
Søn 27/2/2011 - 16:53
af Litra ME
Holbæk Småskibsværft 8 Mon 21/2/2011 - 19:37
af tybalt
Tue 22/2/2011 - 9:40
af marrix
Tykkelse af lodbar messingplade? 14 Mon 31/1/2011 - 11:11
af JD
Mon 14/2/2011 - 21:16
af erikolsen1954
Bomme 1 Mon 14/2/2011 - 14:23
af RhB644
Mon 14/2/2011 - 14:41
af Kok
hvordan bygge man en remise? 13 Tue 8/2/2011 - 17:46
af pete
Thu 10/2/2011 - 22:20
af pete
Byg et Motorskib 1:87 med ca. 15 stk. karton. 22 Mon 1/11/2010 - 2:53
af kildemoes
Mon 7/2/2011 - 23:44
af kildemoes
3D print 26 Fri 23/4/2010 - 14:39
af Triangel
Mon 7/2/2011 - 17:07
af Triangel
Gulvlæggerens bane 26 Søn 16/1/2011 - 18:57
af Knud den II
Mon 7/2/2011 - 8:18
af Knud den II
Selvbyg af menneske figurer 10 Lør 13/11/2010 - 23:03
af Nomisdk
Fri 4/2/2011 - 22:23
af pete
Sportavle 6 Søn 23/1/2011 - 16:00
af miken
Thu 3/2/2011 - 22:28
af miken
Baureihe E 94 (krokodille) 15 Søn 2/5/2010 - 20:35
af modelbyggeren
Thu 3/2/2011 - 14:13
af bl
Hobbytrade ME 1 Søn 30/1/2011 - 19:01
af ventrikel
Søn 30/1/2011 - 20:20
af pejft