Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Klap-bro 12 Mon 18/4/2011 - 16:54
af Marklin4me
Søn 27/11/2011 - 14:01
af Marklin4me
DSB Litra Dm 005 14 Wed 2/11/2011 - 10:21
af HNE3003
Wed 23/11/2011 - 8:38
af HNE3003
Jeg er helt Grøn 49 Mon 19/9/2011 - 8:36
af Ikraos
Lør 19/11/2011 - 15:40
af Togmanden
Henchel DH440 - MH 2 Søn 30/10/2011 - 18:50
af Triangel
Mon 14/11/2011 - 1:08
af Triangel
lys i märklin 89 388 2 Søn 13/11/2011 - 13:46
af pete
Mon 14/11/2011 - 0:06
af pete
Toglængder 8 Wed 2/11/2011 - 1:41
af Defess
Mon 7/11/2011 - 15:22
af HNE3003
MO byggesæt fra Togdillen 9 Lør 14/3/2009 - 15:05
af Kresten
Thu 3/11/2011 - 22:30
af Amagerkaner
Reservedele til lokomotiver 3 Mon 31/10/2011 - 10:08
af Thrane
Mon 31/10/2011 - 14:36
af Newtrain
Lima B vogne, til flotte Bc/t vogne 20 Thu 20/10/2011 - 9:47
af HNE3003
Mon 24/10/2011 - 12:08
af HNE3003
Signal i N-skalan 7 Tue 27/9/2011 - 20:24
af Bo
Søn 23/10/2011 - 14:10
af Bo
Koblinger 1 Søn 2/10/2011 - 8:09
af OLIVERHC12
Søn 2/10/2011 - 9:29
af jhcn
MH 301 3 Fri 23/9/2011 - 12:57
af Triangel
Søn 25/9/2011 - 14:07
af diablomandk
Baureihe E 94 (krokodille) Færdigbygget !! 12 Mon 1/8/2011 - 23:37
af modelbyggeren
Fri 16/9/2011 - 21:03
af modelbyggeren
Lyddekoder i Hobbytrades ME 2 Thu 15/9/2011 - 21:06
af Lensboel
Fri 16/9/2011 - 16:01
af Lensboel
ommaling af ice tog 1 Lør 10/9/2011 - 19:22
af OLIVERHC12
Søn 11/9/2011 - 7:48
af trn85
Roco MZ 1414 2 Wed 7/9/2011 - 9:15
af femøl
Thu 8/9/2011 - 15:58
af femøl
Dobbelt Taigatrommel 3 Tue 6/9/2011 - 16:58
af mss
Tue 6/9/2011 - 21:34
af mss
Litra nr 22 Lør 3/9/2011 - 21:30
af diablomandk
Mon 5/9/2011 - 20:00
af diablomandk
Råd søges: Vedr "lak" beskyttelse af dekaler 4 Fri 26/8/2011 - 21:40
af LasseSteen
Mon 29/8/2011 - 12:55
af LasseSteen
Kupelys i Mo 0 Thu 25/8/2011 - 22:03
af Hansen2010
n/a
Signalet "juletræ" 0 Thu 11/8/2011 - 8:08
af peter
n/a
Ombygning B vogn 24 Fri 4/2/2011 - 17:38
af Litra ME
Fri 5/8/2011 - 8:22
af Litra ME
Gamla som nya byggen ska komma i dagsljus. 3 Thu 30/6/2011 - 20:57
af Bo
Søn 31/7/2011 - 13:02
af Bo
Søges: Tegning af Bns/Abns i STOR størrelse 1 Fri 29/7/2011 - 14:21
af condor-9
Fri 29/7/2011 - 14:32
af erikolsen1954
DANSKE JERNBANEFÆRGER: Færgelejer, Kaj +Skibe og Både 9 Thu 18/2/2010 - 5:05
af kildemoes
Thu 28/7/2011 - 9:20
af Litra ME