Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarsorteringsikonOprettetSeneste svar
Heljan 89031 drejeskive 2 Søn 28/11/2010 - 22:11
af martindahl
Mon 29/11/2010 - 11:22
af martindahl
To styreenheder til Märklin 2 Tue 16/11/2010 - 8:39
af KBAndersen
Tue 16/11/2010 - 15:47
af KBAndersen
hvordan får jeg et skifte spor sat til 2 Søn 19/9/2010 - 20:37
af risvej07
Søn 19/9/2010 - 22:43
af martindahl
kabelføring 2 Thu 2/9/2010 - 15:48
af Richard
Thu 2/9/2010 - 19:46
af reh
Drejeskive Märklin VS Roco VS Heljan 2 Søn 4/7/2010 - 22:36
af SC
Tue 6/7/2010 - 16:30
af SC
strømoptag 2 Lør 22/5/2010 - 21:13
af mylle
Tue 25/5/2010 - 6:27
af mylle
er der nogle der har bygget et bachmann om til 3punkt ac dig 2 Mon 17/5/2010 - 11:43
af diablomandk
Mon 17/5/2010 - 19:31
af diablomandk
Faller car system 2 Tue 4/5/2010 - 19:32
af Busk
Thu 6/5/2010 - 14:50
af disavelo
Digital Tilbagemeldingsmodul 2 Fri 9/4/2010 - 20:52
af Fizban
Lør 10/4/2010 - 17:37
af Fizban
Strømforsyning 2 Fri 19/3/2010 - 21:09
af futte111
Fri 19/3/2010 - 23:03
af boholm
Pic 16C63A-04/SO 2 Thu 25/2/2010 - 21:21
af mortenr
Thu 25/2/2010 - 23:39
af mortenr
Ændring af hastighed på Multimaus ? 2 Wed 13/1/2010 - 21:29
af JD
Thu 14/1/2010 - 11:38
af JD
el diagrammer 2 Wed 30/12/2009 - 22:30
af knud
Thu 31/12/2009 - 13:18
af pejft
Vendesløjfer og Moduler 2 Søn 13/12/2009 - 15:17
af Litra P
Søn 13/12/2009 - 17:35
af Litra P
Loconet 2 Søn 1/11/2009 - 14:19
af Busk
Søn 1/11/2009 - 16:17
af Snuden
Kontaktpunkt med lysbro 2 Søn 1/11/2009 - 14:10
af ksor
Søn 1/11/2009 - 22:37
af boholm
märklin 72020 vs 72021 (strømførende kortkoblinger) 2 Søn 27/9/2009 - 1:05
af "Krokodil"
Søn 27/9/2009 - 14:30
af "Krokodil"
Analog/delta/digital 2 Fri 10/7/2009 - 20:34
af willmand
Lør 11/7/2009 - 0:22
af pejft
Stik til Märklin 2 Mon 8/6/2009 - 17:49
af henrik_madsen
Tue 9/6/2009 - 18:23
af Newtrain
Hjemmebyggede servodekodere 2 Lør 25/4/2009 - 22:20
af Leonard
Thu 14/5/2009 - 21:58
af futlgb
transformator + strømskinne 2 Thu 9/4/2009 - 19:01
af fredebo91
Thu 9/4/2009 - 20:12
af Nordvestbanen
Glødelamper 2 Wed 25/3/2009 - 21:20
af märklintossen
Wed 25/3/2009 - 23:46
af duebjerg
Hjælp til Kran 7051 2 Mon 23/3/2009 - 15:14
af superbent
Wed 25/3/2009 - 12:35
af superbent
Jævnstrømsmotor 2 Mon 16/3/2009 - 21:20
af märklintossen
Søn 22/3/2009 - 1:57
af moppe
Potmeter 2 Tue 25/11/2008 - 22:20
af Fizban
Wed 24/12/2008 - 15:23
af Fizban