Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarsorteringsikonOprettetSeneste svar
Lollandsbanen M14 0 Fri 17/12/2010 - 12:08
af ventrikel
n/a
Byggeriet af storebælt i kmk 0 Lør 20/11/2010 - 14:25
af D 826
n/a
ROCO Tog / Lyntog m.m. 0 Mon 26/7/2010 - 18:57
af gnilre2
n/a
Roco's 40343 koblings kulisse 0 Wed 7/7/2010 - 21:55
af jimmyoldtimer
n/a
OMBYGNING OG JUSTERING AF HELJAN E/F. 0 Thu 17/6/2010 - 13:32
af PK
n/a
HHJ G 86 0 Thu 20/5/2010 - 12:46
af merete_np
n/a
HBS S 132 0 Lør 17/4/2010 - 11:17
af merete_np
n/a
Skinner & motor/switch 0 Tue 26/1/2010 - 20:11
af RhB644
n/a
strømoptag på en Frichs 4kant 0 Mon 21/12/2009 - 22:24
af Møtrik
n/a
Heljan AC til DC 0 Fri 18/12/2009 - 8:38
af Elgen
n/a
armsignal 0 Tue 8/12/2009 - 9:43
af JGJ67
n/a
Slangerup Privat Baner har sat renoverede vogne i drift 0 Søn 11/10/2009 - 13:16
af pejft
n/a
Godsvognsbyggesæt 0 Fri 17/7/2009 - 23:15
af Occam
n/a
Slutlys på tysk epoke II 0 Mon 15/6/2009 - 19:54
af Jørnet
n/a
Ombygning af Trix BR232 0 Wed 11/3/2009 - 15:44
af Bibihest
n/a