Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
LED tester 3 Lør 23/6/2018 - 15:24
af Lars Skjærlund
Lør 23/6/2018 - 22:08
af Skott
signal 2 Thu 7/6/2018 - 18:34
af Jens Nielsen
Thu 7/6/2018 - 20:00
af LasseSteen
arduino styring af elektriske skiftespor 6 Mon 14/5/2018 - 19:25
af gerhard
Tue 5/6/2018 - 11:36
af rh42200
Roco wlan oplåsningskode 10814 til Z21start. 6 Thu 3/5/2018 - 12:01
af mhhm
Fri 4/5/2018 - 13:55
af mhhm
MBtronik 7 Wed 31/1/2018 - 23:08
af nimbussen
Fri 20/4/2018 - 3:48
af nimbussen
Stations lyde 15 Fri 2/2/2018 - 21:28
af Helenerup
Lør 17/3/2018 - 5:06
af f1freakdk
Skærmvisning af skjulte spor. 1 Søn 11/3/2018 - 20:11
af nimbussen
Søn 11/3/2018 - 23:44
af Ole Vedel
slutlys på lokomotiv 6 Mon 5/3/2018 - 19:15
af Jens Nielsen
Tue 6/3/2018 - 12:45
af HEDO
2 Intellibox boxe sammen 6 Mon 19/2/2018 - 23:49
af Togmanden
Wed 28/2/2018 - 19:24
af Togmanden
Hjemmestrikket tilbagemeldingsmodul. Märklin/IB. 0 Søn 25/2/2018 - 20:41
af Henrik227
n/a
Styring af jernbaneoverskæring 5 Mon 19/2/2018 - 17:50
af dbschenker
Fri 23/2/2018 - 1:02
af Ole Vedel
Uhlenbrock 65800 IB Switch 2 Wed 21/2/2018 - 18:08
af Togmanden
Thu 22/2/2018 - 8:58
af Togmanden
Lokonet Ledning 2 Wed 21/2/2018 - 19:21
af Togmanden
Wed 21/2/2018 - 20:43
af Snuden
Märklin 24995/Viessmann 5107 0 Lør 3/2/2018 - 16:42
af Lille Z
n/a
LokPilot Fx V4.0 2 Søn 21/1/2018 - 16:35
af ush
Mon 29/1/2018 - 9:57
af pejft
Viessmann 5211 magnet artikel dekoder fejl ? 3 Wed 24/1/2018 - 18:05
af DanskBjergbane
Thu 25/1/2018 - 15:19
af DanskBjergbane
En slags for penduldrift 0 Wed 17/1/2018 - 10:09
af karsten22
n/a
Formodstand - Ombygning af Märklin 37210 med lysprint 1 Søn 7/1/2018 - 19:05
af märklintossen
Mon 8/1/2018 - 0:03
af Ole Vedel
Tortoise drev. 2 Tue 2/1/2018 - 11:19
af nimbussen
Tue 2/1/2018 - 12:26
af a62213
Sprog Dcc eller lok programmer formål? 2 Søn 17/12/2017 - 15:54
af schellerup
Søn 17/12/2017 - 20:09
af schellerup
Kameraer samt split screen skærm 2 Tue 14/11/2017 - 22:55
af Skott
Søn 17/12/2017 - 11:48
af Marklin4me
skære flamingo 8 Thu 30/11/2017 - 14:55
af dbschenker
Thu 30/11/2017 - 18:32
af bygger01
mærklin sporskiftedrev 7 Mon 27/11/2017 - 18:29
af Jens Nielsen
Tue 28/11/2017 - 10:20
af f1freakdk
relæ til blinkende signaler 2 2 Thu 23/11/2017 - 20:10
af Jens Nielsen
Fri 24/11/2017 - 17:53
af LasseSteen
Relæ til blinkende signaler 3 Fri 17/11/2017 - 8:45
af Hansen
Tue 21/11/2017 - 20:53
af Toftegaard