Maling og patinering

Om maling, patinering, dekaler og andre dekorative elementer.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Farve på OHJ Qa ,304 305 bænkevogn 6 Lør 6/9/2014 - 9:20
af Rep Neslein
Søn 7/9/2014 - 18:19
af Rep Neslein
Patinering af Vinrød MX/MY lok . . hvordan ? 5 Thu 16/10/2014 - 16:00
af LasseSteen
Fri 17/10/2014 - 16:21
af Jan Nøhrgaard
Privatbanen Sønderjylland 1 Søn 28/12/2014 - 23:19
af Grouleff
Mon 29/12/2014 - 9:55
af joergen1978
Ultrasonisk rensning 3 Søn 11/1/2015 - 10:46
af rh42200
Søn 11/1/2015 - 19:33
af henho
EMP i Viborg ?? 1 Fri 30/1/2015 - 11:30
af domino
Fri 30/1/2015 - 11:47
af Klaus_H
At få plastic til at ligne stål 7 Søn 8/2/2015 - 22:33
af TireBurner
Lør 18/4/2015 - 18:05
af volvo
Farve identificering 3 Wed 11/2/2015 - 22:25
af PESC
Thu 12/2/2015 - 12:14
af lokalbanen
Gode ideer til bemaling af tank ønskes 10 Mon 4/5/2015 - 8:58
af jhcn
Lør 4/7/2015 - 13:42
af jhcn
Slangerup Privat Baner 0 Wed 13/5/2015 - 19:57
af pejft
n/a
Grafitti dekaler til skala H0 - anbefalinger ? 10 Thu 4/6/2015 - 14:51
af LasseSteen
Lør 6/6/2015 - 17:23
af LasseSteen
Herpa Airbrush, erfaringer m.m. søges 11 Lør 13/6/2015 - 12:42
af LasseSteen
Mon 29/6/2015 - 21:26
af bygger01
Maling, farve, stel .... hjælp. 2 Wed 22/7/2015 - 0:08
af stubben
Wed 22/7/2015 - 8:16
af Bent_P
Omlakere Lenz Køf til DSB farve 11 Tue 22/9/2015 - 14:02
af DCC
Wed 23/9/2015 - 19:34
af PerOlsen
5min patinering af damp/ellok/togkatastrofer oa. :-) 6 Thu 3/12/2015 - 23:58
af NorthernWindRR
Søn 6/12/2015 - 23:12
af NorthernWindRR
Humbrol er kornet 13 Mon 14/12/2015 - 11:01
af Daniel75
Mon 21/12/2015 - 9:19
af modeljernbane
Airbrush - Humbrol 7 Søn 20/12/2015 - 21:15
af Marklin4me
Wed 23/12/2015 - 9:49
af Marklin4me
Grunder i Resin overdel før i maler 5 Mon 21/12/2015 - 11:05
af Togsøn
Thu 24/12/2015 - 9:30
af Lars Skjærlund
Northern Wind Patenering & andet sjov & ballade 13 Lør 9/4/2016 - 22:35
af NorthernWindRR
Mon 25/4/2016 - 21:34
af peterw
Grunder i forbindelse med Airbrush maling ? 11 Søn 17/4/2016 - 12:03
af LasseSteen
Wed 20/4/2016 - 18:35
af LasseSteen
Privat baner - farvekoder 0 Wed 27/4/2016 - 19:23
af Micmac
n/a
Kompressor, airbrush og farver 17 Wed 29/6/2016 - 8:36
af JGJ67
Søn 17/7/2016 - 14:52
af bygger01
RAL farver 6 Søn 10/7/2016 - 7:52
af pamm
Tue 12/7/2016 - 22:14
af Thomas Jespersen
Interiørfarver til personvogne B, BD og Bcm (DSB) 4 Tue 6/9/2016 - 22:06
af Perseus
Wed 7/9/2016 - 15:32
af OHJ20
Omlakering overdel 4 Mon 12/9/2016 - 13:20
af mzmetosse
Mon 19/9/2016 - 10:46
af CBorch
DSB - farver, som jeg ser dem på MJ materiel 0 Søn 30/10/2016 - 18:55
af OHJ20
n/a