Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Formodstand - Ombygning af Märklin 37210 med lysprint 1 Søn 7/1/2018 - 19:05
af märklintossen
Mon 8/1/2018 - 0:03
af Ole Vedel
En slags for penduldrift 0 Wed 17/1/2018 - 10:09
af karsten22
n/a
LokPilot Fx V4.0 2 Søn 21/1/2018 - 16:35
af ush
Mon 29/1/2018 - 9:57
af pejft
Viessmann 5211 magnet artikel dekoder fejl ? 3 Wed 24/1/2018 - 18:05
af DanskBjergbane
Thu 25/1/2018 - 15:19
af DanskBjergbane
MBtronik 7 Wed 31/1/2018 - 23:08
af nimbussen
Fri 20/4/2018 - 3:48
af nimbussen
Stations lyde 15 Fri 2/2/2018 - 21:28
af Helenerup
Lør 17/3/2018 - 5:06
af f1freakdk
Märklin 24995/Viessmann 5107 0 Lør 3/2/2018 - 16:42
af Lille Z
n/a
Styring af jernbaneoverskæring 5 Mon 19/2/2018 - 17:50
af dbschenker
Fri 23/2/2018 - 1:02
af Ole Vedel
2 Intellibox boxe sammen 6 Mon 19/2/2018 - 23:49
af Togmanden
Wed 28/2/2018 - 19:24
af Togmanden
Uhlenbrock 65800 IB Switch 2 Wed 21/2/2018 - 18:08
af Togmanden
Thu 22/2/2018 - 8:58
af Togmanden
Lokonet Ledning 2 Wed 21/2/2018 - 19:21
af Togmanden
Wed 21/2/2018 - 20:43
af Snuden
Måle trækkraft på lok 8 Thu 22/2/2018 - 16:24
af Lincoln
Wed 26/9/2018 - 17:36
af Lincoln
Hjemmestrikket tilbagemeldingsmodul. Märklin/IB. 0 Søn 25/2/2018 - 20:41
af Henrik227
n/a
slutlys på lokomotiv 6 Mon 5/3/2018 - 19:15
af Jens Nielsen
Tue 6/3/2018 - 12:45
af HEDO
Skærmvisning af skjulte spor. 1 Søn 11/3/2018 - 20:11
af nimbussen
Søn 11/3/2018 - 23:44
af Ole Vedel
Roco wlan oplåsningskode 10814 til Z21start. 6 Thu 3/5/2018 - 12:01
af mhhm
Fri 4/5/2018 - 13:55
af mhhm
arduino styring af elektriske skiftespor 6 Mon 14/5/2018 - 19:25
af gerhard
Tue 5/6/2018 - 11:36
af rh42200
signal 2 Thu 7/6/2018 - 18:34
af Jens Nielsen
Thu 7/6/2018 - 20:00
af LasseSteen
belysning til stopbomme marklin c-skinner 17 Tue 19/6/2018 - 17:08
af willmand
Wed 4/7/2018 - 10:20
af hardwaretec
LED tester 3 Lør 23/6/2018 - 15:24
af Lars Skjærlund
Lør 23/6/2018 - 22:08
af Skott
Vändskiva Märklin 7286 0 Fri 13/7/2018 - 17:04
af karpati
n/a
"Retningsdetektor" 7 Lør 14/7/2018 - 11:47
af jkp4100
Tue 17/7/2018 - 8:18
af boholm
Märklin 6631 til brug af 72710 17 Mon 16/7/2018 - 22:49
af lars7994
Lør 21/7/2018 - 22:16
af TMK
Polvending/ vendesløjfemodul 1 Søn 22/7/2018 - 20:18
af nimbussen
Søn 22/7/2018 - 23:19
af F.Ormstrup
Lange signalkabler. 2 Fri 27/7/2018 - 13:01
af Godsbanen
Fri 27/7/2018 - 17:03
af Godsbanen