Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Ombygning af Roco N202 med lyd 8 Thu 27/8/2009 - 23:19
af Kresten
Fri 28/8/2009 - 21:02
af ThomasT73
S-maskine bygget på en Märklin 3005 BR 23 67 Thu 4/6/2009 - 23:32
af martindahl
Thu 13/8/2009 - 13:44
af Lars Skjærlund
Atlas Cleaning car til marklin digital 3 Lør 8/8/2009 - 14:09
af meb2009
Lør 8/8/2009 - 15:13
af Gert Frikke
IC-3 dummy 8 Thu 18/6/2009 - 16:02
af Litra ME
Fri 24/7/2009 - 22:52
af pejft
Heljans julegave... ? 5 Søn 19/7/2009 - 23:16
af JD
Thu 23/7/2009 - 14:06
af Nordvestbanen
Godsvognsbyggesæt 0 Fri 17/7/2009 - 23:15
af Occam
n/a
lodning på K-skinner 7 Wed 18/2/2009 - 21:54
af Gert Frikke
Thu 16/7/2009 - 14:31
af bygger01
Tikøbs Litra Ea overdel (resin) - hvilken BR120 underdel ? 20 Wed 1/7/2009 - 22:07
af Kresten
Mon 13/7/2009 - 23:35
af martindahl
Herningværket - selvlosser vogne H0 - male projekt 11 Mon 22/6/2009 - 13:26
af Klaus_H
Lør 4/7/2009 - 19:20
af jimmyoldtimer
MY eller MZ med Røg/Kan det lade sig gøre ??? 17 Tue 2/6/2009 - 14:35
af jimmyoldtimer
Wed 1/7/2009 - 23:24
af martindahl
snittap 1,4 og 1,6mm? 10 Mon 22/6/2009 - 21:27
af Møtrik
Wed 24/6/2009 - 1:28
af T-41
Konvertering fra 2- til 3-skinnedrift 14 Lør 14/3/2009 - 18:02
af duebjerg
Tue 16/6/2009 - 22:36
af martindahl
Digitalisering af Hobbytrain H10600 BLS Ae 8/8 2 Tue 6/1/2009 - 16:56
af KnudBe
Tue 16/6/2009 - 18:27
af KnudBe
Slutlys på tysk epoke II 0 Mon 15/6/2009 - 19:54
af Jørnet
n/a
Lokomotivbygning fra grunden 2 Mon 15/6/2009 - 15:58
af Occam
Mon 15/6/2009 - 17:32
af martindahl
NJ M17 10 Thu 4/6/2009 - 22:09
af Frben
Tue 9/6/2009 - 12:42
af Frben
HBS vogn 10 Thu 4/6/2009 - 0:28
af merete_np
Lør 6/6/2009 - 23:22
af merete_np
Hvem har lyst til at bygge for mig ?? 1 Wed 3/6/2009 - 4:53
af domino
Wed 3/6/2009 - 12:45
af merete_np
Præcisionsboring og -skæring 28 Lør 23/5/2009 - 10:30
af Kresten
Fri 29/5/2009 - 23:56
af martindahl
OKMJ 14 15 Wed 14/1/2009 - 21:06
af JGJ67
Thu 28/5/2009 - 14:56
af JGJ67
rensning af messing 5 Fri 22/5/2009 - 20:31
af merete_np
Lør 23/5/2009 - 16:56
af 00
Røde lys bag på personvogn - Hjælp søges 25 Wed 21/1/2009 - 11:50
af Sebastian Leo F...
Tue 19/5/2009 - 21:41
af martindahl
Märklin 29756 27 Tue 12/5/2009 - 22:27
af martindahl
Søn 17/5/2009 - 20:05
af martindahl
Materiale til byg selv huse ?? 4 Mon 11/5/2009 - 23:31
af domino
Thu 14/5/2009 - 17:03
af domino
X-bus-farver 1 Thu 14/5/2009 - 13:05
af Techek
Thu 14/5/2009 - 13:14
af Bibihest