Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hvilke farver til hvilke Märklin-ledninger? 11 Mon 21/4/2008 - 19:22
af Skovsøekspressen
Thu 24/4/2008 - 20:01
af ts_dk
Vendesløjfe ?? 4 Thu 10/4/2008 - 18:10
af Fizban
Mon 21/4/2008 - 22:30
af boholm
Software til at tegne diagremer i. 5 Lør 19/4/2008 - 19:35
af Fizban
Søn 20/4/2008 - 20:21
af Fizban
Blinke kredsløb 8 Wed 16/4/2008 - 12:46
af Horsecreek
Wed 16/4/2008 - 21:47
af moppe
Afkoblingsskinner 18 Mon 10/3/2008 - 13:00
af klytz
Fri 4/4/2008 - 10:37
af martindahl
2- og 3-skinne sammen 1 Thu 3/4/2008 - 13:03
af frede2300
Thu 3/4/2008 - 22:28
af KnudBe
Tilbagemelder/sektion optaget 2 Mon 24/3/2008 - 16:12
af KnudBe
Mon 24/3/2008 - 18:02
af KnudBe
Glemsom 4 Tue 18/3/2008 - 21:18
af merklin
Wed 19/3/2008 - 21:45
af merklin
Brugsanvisning til Märklin 6600 electronic 5 Mon 17/3/2008 - 18:14
af disavelo
Tue 18/3/2008 - 16:08
af pejft
Märklin digitale signaler (alternativ?) (det blev langt) 9 Lør 15/3/2008 - 21:09
af "Krokodil"
Mon 17/3/2008 - 20:46
af killerp
Lidt om transformere. 57 Lør 8/3/2008 - 11:20
af Purellum
Mon 17/3/2008 - 19:20
af Purellum
Analog styring på en enkelt sporet bane m/ flere stationer 11 Mon 10/3/2008 - 14:21
af a62213
Wed 12/3/2008 - 19:28
af Lars Skjærlund
Hjelp til tilsluting 6 Thu 6/3/2008 - 19:22
af Søren Christensen
Thu 6/3/2008 - 23:48
af Revilo
Transformater 49 Lør 23/2/2008 - 12:24
af Søren Christensen
Fri 29/2/2008 - 11:06
af Klarsyn
FSB-Fragt til DOS 0 Thu 28/2/2008 - 14:43
af Souschefen
n/a
Overskæringsignaler 4 Søn 24/2/2008 - 16:36
af MH 322
Søn 24/2/2008 - 22:55
af Horsecreek
Styremodul til daglyssignaler 3 Thu 21/2/2008 - 15:44
af Skott
Thu 21/2/2008 - 17:47
af Skott
modstand foran smd led 8 Mon 18/2/2008 - 11:03
af Bibihest
Thu 21/2/2008 - 11:21
af boholm
Omskifter 2 Søn 17/2/2008 - 21:12
af Souschefen
Søn 17/2/2008 - 22:09
af pejft
Signaler, der virker - hvordan? 4 Wed 13/2/2008 - 3:55
af Willie Garvin
Thu 14/2/2008 - 3:33
af Willie Garvin
Fallers baneoverskæring og Märklin c skinner 1 Tue 5/2/2008 - 20:43
af Niels
Wed 13/2/2008 - 19:56
af mr-data
Lys i huse etc 3 Søn 26/8/2007 - 16:32
af meyland
Søn 3/2/2008 - 22:03
af Horsecreek
viessmann lamper 5 Søn 7/10/2007 - 13:13
af Mathias Nielsen
Søn 3/2/2008 - 21:44
af Willie Garvin
transformator til lysskilt fra Faller 5 Lør 31/3/2007 - 9:33
af Horsecreek
Lør 26/1/2008 - 23:19
af Gert Frikke
Lenz tranfo TR 150 9 Lør 12/1/2008 - 21:35
af killerp
Lør 26/1/2008 - 22:51
af Gert Frikke