Dansk i model

Om at bygge danske modeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Heljan rød/sort og vinrød spor 0 MY´ere er sat til salg 4 Søn 10/7/2016 - 21:53
af Skovsøekspressen
Tue 23/8/2016 - 21:09
af Helweg
Mck Me AC og HT DD. 2 Wed 6/7/2016 - 16:40
af kifa
Thu 11/8/2016 - 21:19
af LasseSteen
Militær transport 2 Mon 1/8/2016 - 17:36
af Rep Neslein
Mon 1/8/2016 - 20:01
af Rep Neslein
Ombygning af märklin 4269 & 42691 indvendige inventar. 0 Mon 25/7/2016 - 4:02
af fjorbak
n/a
Ny vogn fra DS fra Roco 6 Tue 5/7/2016 - 17:29
af MAB
Wed 6/7/2016 - 19:00
af Himmerlandsbanerne
My 3067/1106 2 Tue 5/7/2016 - 19:08
af 1106
Wed 6/7/2016 - 12:23
af birkla
Roco 76765 "Lurpak" vogn 6 Wed 29/6/2016 - 13:44
af LasseSteen
Fri 1/7/2016 - 1:12
af Krølle
Frichs Firkant - til AC - som er til salg 11 Wed 8/6/2016 - 20:51
af bygger01
Fri 17/6/2016 - 21:15
af bygger01
MCK. Me 46 Mon 2/5/2016 - 21:47
af kifa
Tue 14/6/2016 - 15:40
af kifa
DSB Habins-y fra Roco . . . korrekt model ? 5 Thu 9/6/2016 - 16:48
af LasseSteen
Lør 11/6/2016 - 11:17
af gm567c
TX Logistik BR 185 417 fra Roco 2 Fri 10/6/2016 - 15:07
af LasseSteen
Fri 10/6/2016 - 22:27
af LasseSteen
Nyheder fra McK 17 Fri 20/5/2016 - 20:17
af morten
Thu 9/6/2016 - 10:54
af Ole P
Thor bryggeri gudebillede 3 Fri 20/5/2016 - 0:37
af Rep Neslein
Fri 20/5/2016 - 1:34
af Erik V. Pedersen
Stopper Heljan produktionen af danske modeller ? 77 Tue 29/12/2015 - 9:07
af morten
Fri 1/4/2016 - 15:10
af peterw
McK kommer med MR Togsæt 17 Lør 25/4/2015 - 16:48
af fkm
Wed 30/3/2016 - 0:31
af fkm
AF/CML er kommet 1 Thu 17/3/2016 - 23:42
af Skovsøekspressen
Fri 18/3/2016 - 0:37
af h087
I signal m. hastighedsviser 1 Mon 29/2/2016 - 22:33
af kifa
Mon 29/2/2016 - 22:44
af joergen1978
Spørgsmål vedrørende Meljan MX/MY Rødbrun - ny model 3 Thu 18/2/2016 - 15:39
af fkm
Mon 29/2/2016 - 22:13
af kifa
Det nye Hobbytrade katalog 16 Tue 23/2/2016 - 0:43
af Skovsøekspressen
Lør 27/2/2016 - 19:56
af Thomas Jespersen
Færge klap 6 Tue 23/2/2016 - 21:29
af Striker
Thu 25/2/2016 - 22:56
af Striker
Cheminova vogne i model? 4 Wed 10/2/2016 - 21:11
af Gert
Thu 11/2/2016 - 18:44
af Gert
Har vi haft fat i denne : LJ M 38 fra Lollandsbanen 7 Lør 6/2/2016 - 13:41
af h087
Lør 6/2/2016 - 20:04
af LasseSteen
Resultat af afstemningen til Årets Model 2015 0 Thu 28/1/2016 - 1:32
af DMJU
n/a
På besøg hos en Spor 0 klub i Danmark. 2 Wed 20/1/2016 - 19:04
af F.Ormstrup
Wed 20/1/2016 - 23:48
af condor-9
Nye produkter til det danske marked 1 Søn 17/1/2016 - 18:49
af DMJU
Søn 17/1/2016 - 19:32
af MAB