Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Tor Bn og Bns. 19 Lør 9/5/2009 - 12:10
af ThomasT73
Søn 27/2/2011 - 16:53
af Litra ME
Holbæk Småskibsværft 8 Mon 21/2/2011 - 19:37
af tybalt
Tue 22/2/2011 - 9:40
af marrix
Tykkelse af lodbar messingplade? 14 Mon 31/1/2011 - 11:11
af JD
Mon 14/2/2011 - 21:16
af erikolsen1954
Bomme 1 Mon 14/2/2011 - 14:23
af RhB644
Mon 14/2/2011 - 14:41
af Kok
hvordan bygge man en remise? 13 Tue 8/2/2011 - 17:46
af pete
Thu 10/2/2011 - 22:20
af pete
Byg et Motorskib 1:87 med ca. 15 stk. karton. 22 Mon 1/11/2010 - 2:53
af kildemoes
Mon 7/2/2011 - 23:44
af kildemoes
3D print 26 Fri 23/4/2010 - 14:39
af Triangel
Mon 7/2/2011 - 17:07
af Triangel
Gulvlæggerens bane 26 Søn 16/1/2011 - 18:57
af Knud den II
Mon 7/2/2011 - 8:18
af Knud den II
Selvbyg af menneske figurer 10 Lør 13/11/2010 - 23:03
af Nomisdk
Fri 4/2/2011 - 22:23
af pete
Sportavle 6 Søn 23/1/2011 - 16:00
af miken
Thu 3/2/2011 - 22:28
af miken
Baureihe E 94 (krokodille) 15 Søn 2/5/2010 - 20:35
af modelbyggeren
Thu 3/2/2011 - 14:13
af bl
Hobbytrade ME 1 Søn 30/1/2011 - 19:01
af ventrikel
Søn 30/1/2011 - 20:20
af pejft
Byg din egen drejeskive 2 Lør 1/1/2011 - 21:33
af JD
Lør 22/1/2011 - 18:57
af JD
Stjernehjul 12,5 mm til epoke I/II modeller - findes det? 11 Tue 18/1/2011 - 11:50
af MB
Wed 19/1/2011 - 20:51
af MB
Hobbytrade´s farver 13 Mon 14/6/2010 - 10:33
af kifa
Tue 11/1/2011 - 9:57
af Svend
Schweizer Lichtwechsel - Schweizisk lygteføring 1 Fri 7/1/2011 - 22:13
af Kresten
Fri 7/1/2011 - 23:53
af frede2300
Titan kran fra Model-Byg 39 Mon 27/12/2010 - 20:08
af martindahl
Thu 6/1/2011 - 21:45
af kylle
løsningen på et stort problem 8 Mon 3/1/2011 - 23:20
af Gert Frikke
Tue 4/1/2011 - 9:47
af 00
Jeg har en drøm: - Om en Bu 11 Wed 29/12/2010 - 22:16
af Kim Larsen
Søn 2/1/2011 - 23:42
af Svend
8-tals helix - gisp! 0 Lør 1/1/2011 - 21:45
af JD
n/a
Lyd i Br 189 Piko 1 Lør 1/1/2011 - 16:48
af kifa
Lør 1/1/2011 - 18:19
af moppe
Roco kran 7 Lør 25/12/2010 - 20:37
af Kaalby
Mon 27/12/2010 - 13:12
af Kaalby
Lollandsbanen M14 0 Fri 17/12/2010 - 11:08
af ventrikel
n/a
Hjælp til opbygning af baneanlæg. 19 Fri 11/6/2010 - 12:40
af Knud den II
Wed 8/12/2010 - 21:44
af djee
Ombygning/bygning af NKJ1 og NKJ 2 1 Wed 8/12/2010 - 2:21
af alshock
Wed 8/12/2010 - 21:02
af D 804