Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Keyser P maskine 12 Wed 6/7/2011 - 6:38
af Møtrik
Thu 7/7/2011 - 18:21
af disavelo
SJS Fe 541 0 Mon 4/7/2011 - 23:44
af r98bfmi
n/a
Strukton TMY 6 Tue 21/6/2011 - 10:50
af Gert
Mon 27/6/2011 - 14:11
af Gert
bygning af S1 kongevogn fra 1937 i 1:87 13 Wed 1/6/2011 - 23:23
af Henrik Nielsen
Tue 21/6/2011 - 21:19
af h087
Samka! 2 Lør 11/6/2011 - 18:06
af F.Ormstrup
Fri 17/6/2011 - 10:52
af kims
ombygning af analog marklin my til digital 2 Mon 13/6/2011 - 13:14
af Otto jensen
Mon 13/6/2011 - 15:36
af amigotrain
.... 43 Fri 12/3/2010 - 17:34
af F.Ormstrup
Fri 10/6/2011 - 8:25
af PHA
Hvordan laver man en "jig" til gaslodning? 2 Søn 22/5/2011 - 14:39
af JD
Søn 22/5/2011 - 15:50
af Triangel
print ??? 1 Thu 12/5/2011 - 18:07
af miken
Thu 12/5/2011 - 20:47
af Leonard
Vagnsbygge ifrån en byggsats 63 Lør 24/4/2010 - 10:16
af Bo
Wed 11/5/2011 - 21:48
af Bo
tidsrelæg 6 Mon 9/5/2011 - 17:12
af miken
Tue 10/5/2011 - 8:13
af moppe
Roco "Ludmilla", forsøg med frontlys 6 Wed 27/4/2011 - 21:08
af moppe
Fri 29/4/2011 - 13:40
af moppe
S1/WRm 5 Fri 18/2/2011 - 23:26
af Cargoman
Mon 25/4/2011 - 22:44
af Cargoman
ombygning af my 1108 12 Fri 22/4/2011 - 17:59
af miken
Søn 24/4/2011 - 8:00
af miken
Faller fyrtårn med skarpt lys 4 Fri 22/4/2011 - 20:37
af moppe
Lør 23/4/2011 - 6:52
af ppilot
Lidt inspiration omkring selvbyg af huse m.m. 0 Fri 22/4/2011 - 16:50
af Marklin4me
n/a
Ledeværk i færgelejer 2 Søn 17/4/2011 - 22:05
af D 826
Søn 17/4/2011 - 22:54
af D 826
mirakler sker: en forbedret ZB stjernen 5 Tue 12/4/2011 - 2:26
af h087
Tue 12/4/2011 - 21:30
af nyboder
Sportavle 6 Wed 6/4/2011 - 9:29
af miken
Wed 6/4/2011 - 14:58
af miken
Diameter på Märklin 210888 anker 4 Tue 5/4/2011 - 11:39
af f1freakdk
Tue 5/4/2011 - 21:39
af f1freakdk
RGB led 48 Søn 20/3/2011 - 8:18
af miken
Søn 3/4/2011 - 22:04
af moppe
Grund modeller 0 Tue 29/3/2011 - 17:52
af r98bfmi
n/a
HJÆLP!! Farver invendig i Tagrytter AR? 6 Wed 9/3/2011 - 14:20
af FutNielsen
Thu 10/3/2011 - 10:48
af Skovsøekspressen
Nødvendige tvangskinner? 15 Wed 9/3/2011 - 12:42
af tybalt
Thu 10/3/2011 - 9:41
af erikolsen1954
AB5 2 Mon 28/2/2011 - 14:06
af Gert Frikke
Wed 2/3/2011 - 4:37
af nyboder