Selvbyg/ombyg

Om at bygge modeller helt fra bunden - eller lave større ombygninger på industrimodeller.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Byggevejledning til Keyser P-maskine? 4 Lør 5/12/2020 - 14:08
af kofod
Mon 7/12/2020 - 18:49
af kofod
Jul eller Nytårsindkøb 0 Lør 19/12/2020 - 11:31
af MM.Andersen
n/a
opdatering af CS1 2 Søn 27/12/2020 - 13:58
af stroma
Søn 27/12/2020 - 16:42
af stroma
Kontrolsignal / Højde 9 Fri 8/1/2021 - 18:07
af bygger01
Lør 9/1/2021 - 22:39
af je
Lime plastmodeller (togvogne) 3 Fri 8/1/2021 - 18:11
af Erik Andersen
Lør 9/1/2021 - 19:04
af kedde
Bane / Spor planlægning 10 Thu 14/1/2021 - 21:32
af allan nielsen
Fri 22/1/2021 - 0:14
af Egonhund
Master til køreledning 0 Mon 18/1/2021 - 20:02
af birkla
n/a
Fjerne tryk på tankbil? 2 Fri 29/1/2021 - 16:29
af Horsecreek
Fri 29/1/2021 - 23:42
af f1freakdk
Ombygge Heljan CP vogn 7 Mon 1/2/2021 - 21:07
af Erik Andersen
Lør 6/2/2021 - 18:33
af Togsøn
Inspiration til ombygning af Marklin 3080 2 Mon 15/2/2021 - 17:39
af Skovsgaard
Mon 15/2/2021 - 21:20
af Skovsgaard
Husbygger kursus for dem der vil gøre det selv 10 Fri 26/2/2021 - 20:56
af MM.Andersen
Mon 1/3/2021 - 15:25
af MM.Andersen