Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Dekas perronlamper 5 Fri 25/9/2020 - 12:13
af morsing
Fri 25/9/2020 - 17:57
af Ole Vedel
Viessmann armsignaler og relæer 1 Lør 19/9/2020 - 9:02
af ladvogn
Lør 19/9/2020 - 15:54
af trainmad
Juleudstilling med modeltog. Køretid. 5 Mon 31/8/2020 - 22:04
af HEDO
Tue 1/9/2020 - 16:07
af Marklin4me
ECos 50000 8 Wed 22/7/2020 - 15:48
af flemming 0704
Søn 26/7/2020 - 20:33
af flemming 0704
Udfordringer med sporvogne og multimaus 3 Mon 20/7/2020 - 15:44
af Ægir
Lør 25/7/2020 - 9:49
af Rep Neslein
Generelt problem med kortslutning i Märklins slanke C skiftespor (Märklin 24711 & 24712) ? 51 Mon 29/6/2020 - 19:05
af LasseSteen
Tue 21/7/2020 - 22:11
af morten
Styring af flere peco PL 10w drev 11 Lør 23/11/2019 - 15:50
af PeterAaquist
Wed 15/7/2020 - 13:53
af PeterAaquist
Træt af mærklin sporskifte drev. 5 Lør 6/6/2020 - 0:44
af Henrik227
Søn 7/6/2020 - 13:20
af bygger01
Märklin 41275 Personenwagen-Set „Silberlinge“ 2 Mon 25/5/2020 - 17:23
af Busk
Tue 26/5/2020 - 7:55
af Busk
fastgørelse 2 Søn 24/5/2020 - 12:28
af Jens Nielsen
Søn 24/5/2020 - 20:20
af Niels
Dansk modeltog lysprint til Heljan My/Mx 2 Wed 13/5/2020 - 19:17
af Danna
Thu 14/5/2020 - 9:50
af Danna
besat melder 30 Fri 14/1/2011 - 17:33
af Fizban
Lør 18/4/2020 - 8:55
af boholm
mærklin 72720 1 Thu 2/4/2020 - 10:01
af Jens Nielsen
Thu 2/4/2020 - 19:14
af trainmad
signal viessmann 4012 1 Wed 25/3/2020 - 12:32
af Jens Nielsen
Wed 25/3/2020 - 16:06
af trainmad
Lys i vognen 3 Tue 17/3/2020 - 23:15
af Claus Bager Jensen
Thu 19/3/2020 - 23:44
af Henrik PS
ventesignal 2 Wed 18/3/2020 - 14:58
af Jens Nielsen
Thu 19/3/2020 - 18:42
af Togsøn
hjælp til montering af powerpack 0 Søn 15/3/2020 - 17:27
af Guffi
n/a
Marklin 24994 kontaktskinne til analoge signaler 1 Wed 19/2/2020 - 23:24
af F.r.a.n.k
Søn 23/2/2020 - 9:09
af ventrikel
Blokdetektering vogne DC 19 Søn 12/1/2020 - 12:55
af Sporhunden
Søn 23/2/2020 - 0:26
af Sporhunden
Märklin 24994 kontaktskinne fejl 0 Wed 19/2/2020 - 21:15
af klpe001
n/a
3d printer 10 Fri 31/1/2020 - 10:05
af hardwaretec
Thu 6/2/2020 - 8:55
af hardwaretec
Søger kontakt med Glenn 1 Tue 4/2/2020 - 16:05
af R 963
Wed 5/2/2020 - 18:57
af R 963
Baneovergang 2 Thu 9/1/2020 - 21:58
af Jens Nielsen
Thu 9/1/2020 - 22:16
af kylle
Memory wire 0 Thu 9/1/2020 - 15:57
af Skott
n/a
mærklin baneovergang 1 Søn 5/1/2020 - 22:25
af Jens Nielsen
Søn 5/1/2020 - 23:41
af kylle