Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetsorteringsikonSeneste svar
Märklin analog omskifter. 1 Søn 11/4/2021 - 11:53
af Anderscn
Søn 11/4/2021 - 19:38
af pejft
Digitalt på analog bane 8 Thu 29/4/2021 - 13:36
af Lincoln
Søn 23/1/2022 - 8:26
af gejo
Telefonkabel som Loconet? 7 Tue 25/5/2021 - 21:58
af TireBurner
Thu 27/5/2021 - 6:58
af TireBurner
MZ 1405 igen igen 2 Mon 21/6/2021 - 18:49
af Hank
Tue 22/6/2021 - 14:40
af Hank
Electrotren MZ 1405 ombygning 1 Søn 4/7/2021 - 16:29
af Hank
Mon 12/7/2021 - 14:51
af pejft
Hjælp til Lima Motor 9 Søn 8/8/2021 - 13:59
af domino
Tue 10/8/2021 - 13:08
af peterw
Lyd på Modelbanen 2 Fri 15/10/2021 - 9:41
af Lyne Preben
Lør 16/10/2021 - 2:12
af Morten Flindt Larsen
Rail Route på Steam 1 Mon 10/1/2022 - 8:38
af Techek
Mon 10/1/2022 - 13:17
af Horsecreek
Hvilken transformator 4 Tue 25/1/2022 - 14:56
af kennethlagoni
Tue 25/1/2022 - 15:39
af kennethlagoni
Problem med hvid Märklin Trafo. 3 Søn 30/1/2022 - 8:03
af Anderscn
Wed 6/7/2022 - 16:54
af Anderscn
Overvågnings kamera til skyggebanegård 4 Mon 14/2/2022 - 8:49
af nyboder
Wed 16/2/2022 - 15:34
af Kruse
Strømstik imellem moduler 7 Tue 1/3/2022 - 19:12
af TireBurner
Wed 2/3/2022 - 19:34
af Skovsør
Funktionsdecoder til arbejdstog? 3 Lør 5/3/2022 - 15:41
af Cooldad
Lør 5/3/2022 - 22:56
af Cooldad
Hall sensor + S88 0 Wed 30/3/2022 - 16:00
af Cooldad
n/a
Ardoinu til Lenz drejeskive. 7 Lør 23/4/2022 - 12:57
af Elmer
Mon 25/4/2022 - 14:04
af Snuden
Afsat!!!Gives væk: Æske med ca. 100 stk. 5mm 2,3 og 4 klemme Terminalblokke -Afsat! 8 Wed 4/5/2022 - 12:11
af Burlington Northern
Thu 12/5/2022 - 14:53
af vectra
MO fra Heljan 1 Søn 8/5/2022 - 5:58
af Hank
Søn 8/5/2022 - 7:16
af Bent_P
drejeskive 8 Wed 27/7/2022 - 11:06
af heidietterik
Fri 29/7/2022 - 18:43
af Skott
"Lift Up Bridge" med marklin c-track 5 Fri 30/9/2022 - 18:14
af Spedersen
Lør 1/10/2022 - 19:03
af bygger01