Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
vejoverskæring automatik 3 Mon 21/1/2019 - 12:11
af merklin
Mon 21/1/2019 - 21:21
af Lars Skjærlund
Digikeijs 4018 problemer 10 Lør 5/1/2019 - 1:24
af Perss
Thu 10/1/2019 - 10:10
af DanskBjergbane
Arduino + Servo til sporskifte 19 Mon 7/1/2019 - 18:07
af Hr.Rassmussen
Wed 9/1/2019 - 13:46
af TogSvendsen
Defekt sporskifte 17 Lør 24/3/2012 - 20:07
af Kimp
Mon 7/1/2019 - 16:58
af JPK
Tilbagemelding fra MTB Mp1 drev 5 Søn 2/12/2018 - 15:59
af ladvogn
Mon 3/12/2018 - 14:54
af DanskBjergbane
Lys i MCKs Bn-vogne 2 Søn 28/10/2018 - 22:02
af jkp4100
Mon 29/10/2018 - 19:52
af jkp4100
Opsætning på dansk 2 Søn 21/10/2018 - 17:19
af Jens Nielsen
Søn 21/10/2018 - 20:33
af sputnik 110
Angående sporskifte/signaler 4 Mon 15/10/2018 - 18:27
af Lynggaard
Tue 16/10/2018 - 9:50
af esben2009
Trykknap 3 Thu 11/10/2018 - 14:54
af Busk
Fri 12/10/2018 - 8:54
af Busk
Elektromagnetiske koblingskroge. 8 Thu 4/10/2018 - 22:58
af Henrik227
Wed 10/10/2018 - 19:15
af Henrik227
Måle trækkraft på lok 8 Thu 22/2/2018 - 17:24
af Lincoln
Wed 26/9/2018 - 18:36
af Lincoln
Ophæng til ledninger 20 Wed 19/9/2018 - 15:24
af roco
Mon 24/9/2018 - 15:12
af Godsbanen
Mistet stik til Esu servodekoder v2.0 2 Lør 22/9/2018 - 23:51
af DCC
Søn 23/9/2018 - 13:14
af Lars Skjærlund
Sporskifte drev til Märklin C skinner. 6 Wed 8/8/2018 - 17:56
af Torben Valeur
Thu 9/8/2018 - 10:20
af Torben Valeur
Lange signalkabler. 2 Fri 27/7/2018 - 14:01
af Godsbanen
Fri 27/7/2018 - 18:03
af Godsbanen
Polvending/ vendesløjfemodul 1 Søn 22/7/2018 - 21:18
af nimbussen
Mon 23/7/2018 - 0:19
af F.Ormstrup
Märklin 6631 til brug af 72710 17 Mon 16/7/2018 - 23:49
af lars7994
Lør 21/7/2018 - 23:16
af TMK
"Retningsdetektor" 7 Lør 14/7/2018 - 12:47
af jkp4100
Tue 17/7/2018 - 9:18
af boholm
Vändskiva Märklin 7286 0 Fri 13/7/2018 - 18:04
af karpati
n/a
belysning til stopbomme marklin c-skinner 17 Tue 19/6/2018 - 18:08
af willmand
Wed 4/7/2018 - 11:20
af hardwaretec
LED tester 3 Lør 23/6/2018 - 16:24
af Lars Skjærlund
Lør 23/6/2018 - 23:08
af Skott
signal 2 Thu 7/6/2018 - 19:34
af Jens Nielsen
Thu 7/6/2018 - 21:00
af LasseSteen
arduino styring af elektriske skiftespor 6 Mon 14/5/2018 - 20:25
af gerhard
Tue 5/6/2018 - 12:36
af rh42200
Roco wlan oplåsningskode 10814 til Z21start. 6 Thu 3/5/2018 - 13:01
af mhhm
Fri 4/5/2018 - 14:55
af mhhm
MBtronik 7 Thu 1/2/2018 - 0:08
af nimbussen
Fri 20/4/2018 - 4:48
af nimbussen