Elektronik

Om automatik og elektronisk styring af modelbanen.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Hjælp til ombygning af LUX Støvsuger- og Skinnerensevogn fra 2L til 3L 2 Thu 9/2/2012 - 1:58
af nyboder
Thu 9/2/2012 - 8:09
af nyboder
VA????? 3 Søn 22/1/2012 - 22:55
af Francis
Søn 22/1/2012 - 23:57
af bqg
Lyd som baneoverskæring 8 Lør 7/1/2012 - 11:53
af jkp4100
Søn 15/1/2012 - 17:31
af gejo
Klemmerække og digital? 2 Thu 5/1/2012 - 21:16
af Thrane
Lør 7/1/2012 - 22:05
af PTMadsen
Dioder 10 Fri 6/1/2012 - 16:18
af rytter
Lør 7/1/2012 - 11:59
af jkp4100
Samling af ledninger? 1 Wed 4/1/2012 - 17:10
af Thrane
Wed 4/1/2012 - 17:26
af diablomandk
Kontakter 9 Wed 21/12/2011 - 23:56
af bygger01
Lør 31/12/2011 - 15:01
af Jesper R
Intellilight tidssynkronisering 3 Mon 26/12/2011 - 21:48
af jan111
Wed 28/12/2011 - 6:11
af Ole Vedel
Hjælp til styring af servo og hjertepolarisering. 22 Thu 17/11/2011 - 14:57
af Olsen
Thu 22/12/2011 - 16:14
af DennisTR
Prisforskel på servoer 5 Wed 21/12/2011 - 14:40
af DennisTR
Thu 22/12/2011 - 14:36
af miken
Værktøjssæt til modeltog 2 Mon 19/12/2011 - 14:08
af Thrane
Mon 19/12/2011 - 19:33
af Rep Neslein
forstyrres i kørsel 11 Tue 13/12/2011 - 1:08
af pete
Mon 19/12/2011 - 0:17
af pete
Hvilket ledning 2 Tue 13/12/2011 - 21:34
af Thrane
Tue 13/12/2011 - 23:52
af h-thomsen
Microswitch og servotråd! 6 Wed 7/12/2011 - 22:05
af Olsen
Thu 8/12/2011 - 8:41
af Møtrik
Marklin Motore 2 Mon 21/11/2011 - 22:04
af Togmanden
Fri 25/11/2011 - 15:36
af Togmanden
RFID eksperimenter 0 Lør 19/11/2011 - 11:53
af angatyr
n/a
sporskifter og vingesignal 16 Lør 12/11/2011 - 20:57
af johnzaar
Mon 14/11/2011 - 23:34
af Ty2 406
El Skiftespor 4 Thu 10/11/2011 - 13:50
af femøl
Fri 11/11/2011 - 15:35
af femøl
CS2 Märklin 3 Wed 9/11/2011 - 22:07
af keld
Thu 10/11/2011 - 21:53
af keld
Märklin 7292M 6 Tue 8/11/2011 - 13:52
af rytter
Thu 10/11/2011 - 18:07
af rytter
Digital drift og kondensator i rulleden materiel 1 Fri 4/11/2011 - 17:04
af f1freakdk
Fri 4/11/2011 - 18:10
af gejo
Lys på banen - begynder... 10 Tue 1/11/2011 - 15:29
af Thrane
Wed 2/11/2011 - 20:01
af Thrane
penduldrift 2 Mon 24/10/2011 - 19:54
af raunholdt
Thu 27/10/2011 - 17:42
af raunholdt
Ét tråds "stiv" ledning ? 25 Tue 18/10/2011 - 21:39
af TBS
Mon 24/10/2011 - 14:21
af TBS
Basis forståelse af krydssporskiftedrev? 8 Wed 19/10/2011 - 11:03
af Baungaard
Thu 20/10/2011 - 18:48
af h087