Køb, salg og bytte

Køb, salg og bytte af modeljernbane effekter.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
D-maskine! 40 Lør 6/11/2010 - 14:55
af SFJ
Wed 7/11/2018 - 7:58
af Ole Vedel
Inden det ender som skrot 3 Mon 5/11/2018 - 19:14
af bygger01
Mon 5/11/2018 - 22:57
af Lars Skjærlund
Roco skinner og Tillig sporskiftedrev sælges og gives bort 1 Fri 2/11/2018 - 11:27
af Kruse
Fri 2/11/2018 - 21:15
af Jaco
SOLGT - Brimalm DSB Litra D 850 (2 skinne) 1 Mon 29/10/2018 - 20:43
af nielsbo
Wed 31/10/2018 - 11:38
af Steffen Dresler
HobbyTrade MZ underdel 2 Fri 26/10/2018 - 21:04
af ct
Søn 28/10/2018 - 23:50
af ct
Købes: DSB 4-akslet tender 3 Thu 25/10/2018 - 10:21
af PHA
Søn 28/10/2018 - 11:28
af Jan-Eddie
Køb hos DWAHobby - FUP & FIDUS eller??? 21 Fri 19/10/2018 - 10:43
af ventrikel
Fri 26/10/2018 - 18:45
af Krølle
Sælges: Märklin MY, BR 103 m.fl 0 Thu 25/10/2018 - 12:41
af Lincoln
n/a
Sælges: Märklin 42080 0 Thu 25/10/2018 - 12:29
af Lincoln
n/a
KØBES: Roco decoder 10738 ! 0 Søn 21/10/2018 - 16:46
af ksor
n/a
KØBE søger esu v60 0 Søn 21/10/2018 - 16:26
af jan j
n/a
***KØBT***: ROCO skinner buer R 472 code 100 / 2,5 mm 3 Fri 19/10/2018 - 19:59
af Jaco
Lør 20/10/2018 - 11:45
af jimmyoldtimer
Lille modelbane til salg- solgt 0 Thu 18/10/2018 - 16:06
af Henrik Winther
n/a
Gives væk. 2 Søn 14/10/2018 - 23:45
af 1PTN
Mon 15/10/2018 - 12:51
af 1PTN
SØGES: Roco Mz 1407 (brun) til DC med lyd og Roco Mz 1406 (rød/sort) til DC med lyd. 3 Wed 10/10/2018 - 15:41
af dbschenker
Lør 13/10/2018 - 0:14
af jimmyoldtimer
Hobbytrade Mt søges 0 Fri 5/10/2018 - 8:58
af dbschenker
n/a
skrot garb 1 Tue 2/10/2018 - 16:57
af msj.7569
Thu 4/10/2018 - 6:38
af Niels
Søges/købes: Hobby Trade 63007 DC destination "Lyntog Århus H" 0 Tue 2/10/2018 - 4:08
af JakobDSB
n/a
Søges/købes Hobby Trade 63010/63003 DSB Abs styrevogn DC 0 Thu 27/9/2018 - 12:49
af JakobDSB
n/a
Spor 1 MY købes 3 Tue 25/9/2018 - 6:40
af Sonnich Johannesen
Tue 25/9/2018 - 17:00
af BLK_AARH
Sælges: ESU ECoS 50000 3 Søn 23/9/2018 - 12:29
af El Capitan
Mon 24/9/2018 - 21:09
af f1freakdk
Diverse H0 huse sælges 3 Lør 22/9/2018 - 17:50
af Niels
Mon 24/9/2018 - 19:05
af Niels
Købes: Lokomotivet nr 123-127 0 Lør 22/9/2018 - 15:56
af MB
n/a
Lokomotiv og vogne byttes 20 Fri 21/9/2018 - 16:47
af Lagoni
Lør 22/9/2018 - 15:39
af Bent_P
Købes rød/sort Litra EA 4 Fri 21/9/2018 - 16:45
af Litra F - Perle
Fri 21/9/2018 - 20:05
af jhcn