Køb, salg og bytte

Køb, salg og bytte af modeljernbane effekter.

EmneSvarOprettetSeneste svarsorteringsikon
Sælges: 2 stk. Roco el-Lokomotiv huse (BR 189 Railion) 0 Wed 1/5/2019 - 16:54
af LasseSteen
n/a
Er der nogen der har handlet her ? 9 Wed 24/4/2019 - 18:18
af LasseSteen
Fri 26/4/2019 - 7:54
af Lars Skjærlund
Salg af DSB, DB vogne og lokomotiver 5 Søn 21/4/2019 - 19:47
af Mich
Tue 23/4/2019 - 20:04
af Mich
Er købt: Roco 78974 (måske) 6 Thu 11/4/2019 - 18:52
af Robse
Fri 12/4/2019 - 12:55
af LasseSteen
Søges: Artikel i banen 94 5 Wed 3/4/2019 - 20:52
af Gerhard V.
Tue 9/4/2019 - 22:21
af Gerhard V.
Marklin 5214 skiftespor købes 3 Tue 2/4/2019 - 9:40
af ronnythiesen
Tue 2/4/2019 - 21:09
af ronnythiesen
US lokomotiver og vogne 8 Thu 21/3/2019 - 10:07
af Sporhunden
Wed 27/3/2019 - 9:05
af Sporhunden
Northern Wind Railroad til salg 3 Søn 17/3/2019 - 13:00
af AE800
Mon 18/3/2019 - 21:24
af PED
MÅ LUKKES - KØBES: Defekte damplokomotiver, H0 4 Fri 15/2/2019 - 12:02
af Robse
Thu 7/3/2019 - 15:25
af peterw
Købes: Heljan 6064 DSB AB og Hobbykæden 6092 DSB BD vogn 3 Søn 24/2/2019 - 16:12
af ct
Fri 1/3/2019 - 1:33
af jimmyoldtimer
Dragør station 1 Wed 27/2/2019 - 0:29
af humpel1x
Wed 27/2/2019 - 1:08
af Svend
SØGES DC hjul til ACME EA 1 Wed 20/2/2019 - 20:59
af Katz
Lør 23/2/2019 - 16:20
af Katz
H0 Rundremisse med 13 pladser, byggesæt, sælges 0 Lør 9/2/2019 - 11:31
af BoC
n/a
hvem hvad hvor? 3 Thu 7/2/2019 - 8:52
af kley
Fri 8/2/2019 - 9:23
af kley
Frichs Köf – nu som byggesæt i H0 0 Søn 3/2/2019 - 18:48
af Finn B.
n/a
KØBES: MO fra Heljan samt CLS styrevogn. 4 Tue 29/1/2019 - 22:12
af OleW
Fri 1/2/2019 - 19:12
af OleW
Lokaler søges 0 Wed 30/1/2019 - 23:17
af R 963
n/a
Søger Hobbytrade CLS styrevogn 4 Tue 1/5/2018 - 19:38
af morten
Tue 29/1/2019 - 22:54
af Mich
Søges: Roco BR 151 til Märklin drift 3 Lør 26/1/2019 - 15:02
af LasseSteen
Tue 29/1/2019 - 18:13
af LasseSteen
SOLGT - Brimalm DSB Litra D 845 patineret (2.500,00!) 11 Mon 29/10/2018 - 20:54
af nielsbo
Tue 29/1/2019 - 14:37
af DCC
SØGES: Hobbytrade Mt 1 Tue 29/1/2019 - 9:06
af dbschenker
Tue 29/1/2019 - 10:44
af nielsgrenaa
Købes/Søges Roco 47592 - DSB Sdgmns Veksellad søges 7 Søn 27/1/2019 - 14:32
af Katz
Mon 28/1/2019 - 14:06
af LasseSteen
Købes: Märklin 46248 - Herningværket 13 Tue 15/1/2019 - 22:01
af theWSU
Lør 26/1/2019 - 21:41
af BT
Købes/søges Märklin 7171 spordæmpning for M skinner 5 Fri 11/1/2019 - 9:34
af Kurt P
Wed 16/1/2019 - 19:44
af Kurt P
Købes/søges: MCK ME 1528/1533 helrød nyt DSB design DC: FUNDET! 2 Søn 23/12/2018 - 1:32
af JakobDSB
Thu 10/1/2019 - 11:19
af Litra F - Perle